Pažink savo kraštą sportuodamas

2015-06-02

Moksleivių sveikos gyvensenos įgūdžius formuojantis projektas „Sveikatiada“ pavasarį kvietė visas mokymo įstaigas kurti projektus, skirtus plėtoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo kultūrai. Geriausiomis pripažintų sveikatinimo idėjų įgyvendinimą finansuos su projektu „Sveikatiada“ bendradarbiaujanti bendrovė „Pontem“.
 
Konkurse iš viso gautos 47 taisykles atitinkančios paraiškos. Iš jų buvo atrinktos 9 paraiškos, kurioms skirtas finansavimas. Tarp nugalėtojų pateko ir Jurbarko rajono Girdžių pagrindinė mokykla.
 
Girdžių mokyklos atstovai nusprendė įgyvendinti projektą „Pažink savo kraštą sportuodamas“, kurio tikslas – ugdyti bendruomenės narių įprotį sportuoti bei kartu artimiau susipažinti su savo krašto istorija bei kultūros paveldu.
 
Girdiškiai birželio mėnesį organizuos dviračių žygius, kuriuose dalyvaus bent 50 mokyklos moksleivių ir mokytojų. Prieš keliones žygio dalyviai pasitikrins savo dviračių būklę bei bus instruktuoti apie saugų elgesį kelyje.
 
Dviračių žygį paįvairins orientaciniai žaidimai, žymių krašto objektų lankymas, stovyklavietės įrengimas ir kitos pramogos.
 
Vykdydami savo sveiką gyvenseną puoselėjančią idėją Girdžių mokykla bendradarbiaus su Jurbarko rajono kelių policijos atstovais bei Girdžių seniūnijos neformalios jaunimo grupės „Veikiam“ nariais. 
 
Pasibaigus dviračių kelionėms, girdiškiai paruoš stendus su įspūdžiais, patarimais ir nuotraukomis iš savo kelionių. Informacija apie žygius taip pat bus publikuojama ir „Sveikatiados“ internetinėje svetainėje.
 
Aktyviu gyvenimo būdu garsėjantys girdiškiai tikina, kad dviračių žygiai jiems yra didžiulis malonumas, tačiau tuo neapsiribos – kitais mokslo metais planuojamas plaukimas baidarėmis Mituvos upe.
 
Daugiau informacijos apie kitas Lietuvos mokyklų įgyvendinamas sveikos gyvensenos idėjas – www.sveikatiada.lt