0
Pasibaigė „Sveikatiados žaidynės“

2015-12-02

Pasibaigė Sveikatos apsaugos ministerijos finansuotos pirmosios „Sveikatiados žaidynės“ Lietuvoje, kurios  truko du mėnesius. Sportiniuose renginiuose dalyvavo 942 mokiniai iš 31 Lietuvos mokyklos penkiose Lietuvos apskrityse. Žaidynių nugalėtojai buvo apdovanoti badmintono raketėmis, mini stalo futbolais, smiginiais, atminimo dovanomis. Nugalėtojomis paskelbtos Mažeikių Pavasario, Biržų Kaštonų, Šiaulių Medelyno, Viešvilės  pagrindinių mokyklų komandos ir Mosėdžio gimnazijos moksleiviai. Žaidynes organizuoti padėjusioms mokykloms „Sveikatiada“ įrengė žaidimų erdves, kuriose moksleiviai galės sportuoti ir aktyviai pramogauti per pertraukas ir po pamokų.
 
Visose mokyklose žaidynių programa buvo tokia pati. Pirmiausia komandos pristatydavo namuose sukurtą mankštą. Kol mankštą scenoje demonstruodavo viena mokykla, kitų mokyklų vaikai kartu su savo mokytojais, stengėsi ją atkartoti ir apšilti prieš sekančią rungtį. Įdomiausia buvo tai, jog kiekviena mokykla užduotį suprato savaip, todėl scenoje matėme ir šokių, ir jogos pratimus primenančių judesių. Po mankštos komandos jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas“. Be judrių žaidimų mokiniams praktines užduotis pateikė ir kelių policijos pareigūnai. Vaikams jie paruošė praktines užduotis: kelio ženklų dėlionę, eismo situacijų ar video testą.  Paskutinėje žaidynių dalyje komandos spręsdavo mįsles apie mitybą ir mokyklos teritorijoje ieškodavo paslėpto lobio.
 
Visų mokyklų atstovai vieningai tvirtino, jog labiausiai vaikams patikdavo paskutinioji užduotis – lobio paieška. „Lobio ieškojome apie pusvalandį. Rastą „lobį“ - sūrio galvą - parsivežėme į mokyklą ir, žinoma, pasidalinome. Vieni vaikai „lobio“ gabalėlį nešėsi į namus, kiti iškart suvalgė klasėje, kad atstatytų išeikvotą energiją,“ – moksleivių  įspūdžiais dalinosi Panevėžio Vilties progimnazijos mokytoja Jūratė Grigorukienė. Ypač džiaugėsi nugalėtojais tapę Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos penktokai. „Paskelbus rezultatus, mano auklėtinių akys taip blizgėjo iš džiaugsmo, kad vien dėl to buvo verta dirbti neskaičiuojant laiko,“ –laimėjimu džiaugėsi mokytoja Gitana Urbonavičienė.
 
Projekto „Sveikatiada“ vadovė Margarita Čėglytė pasakojo, kad žaidynių idėja kilo diskutuojant su mokytojais – ilgamečiais „Sveikatiados“ dalyviais. „Mokyklos ieškojo sprendimo, ką pasiūlyti moksleiviams per ilgąją judriąją pertrauką, kuri šiais metais įvesta daugelyje Lietuvos mokyklų. Nusprendėme idėjų pasisemti iš pačių mokyklų. Taip gimė idėja organizuoti pirmąsias Lietuvoje „Sveikatiados žaidynes“.  Džiaugiamės dideliu mokinių ir ypač mokytojų entuziazmu ir tikimės, kad ši idėja virs gražia kasmetine tradicija. Visoms mūsų tinklo mokykloms paruošėme metodinę medžiagą pagal kurią žaidynes galės organizuoti mokyklos savarankiškai“, - sakė M.Čėglytė.