0
Netradicinės žaidynės miestų ir miestelių moksleiviams

2015-11-19

2015 m. lapkričio 18 d. mažame Mosėdžio miestelyje vyko didelis sportinis renginys, į kurį atvyko 5-7 klasių moksleiviai iš aplinkinių miestelių ir iš tolimesnių miestų.
 
„Į Mosėdžio gimnaziją varžytis su kitomis mokyklomis atvyko vaikai iš Klaipėdos Maksimo Gorkio ir Ievos Simonaitytės mokyklų, Šilutės rajono Traksėdžių miestelio ir netoli esančios Salantų gimnazijos. Tokios žaidynės dar niekada nebuvo organizuotos ir mokykloms buvo įdomu jas išbandyti,“ - apie naują iniciatyvą pasakojo projekto vadovė Margarita Čėglytė.
 
Gausiai susirinkę į aktų salę moksleiviai pirmiausiai demonstravo namų darbus – modernią savo pačių sugalvotą mankštą, kurios originalumą vertino sudaryta komisija. Kol mankštą scenoje demonstravo viena mokykla, kitų mokyklų vaikai kartu su savo mokytojais, stengėsi ją atkartoti ir apšilti prieš sekančią rungtį. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Laima Urbonaitė džiaugėsi šaunia renginio idėja, nes specialistės manymu, tai skatina vaikus ne tik judėti, bet ir suprasti, kad mankšta reikalinga įvairioms raumenų grupėms. „Kiekviena komanda puikiai įrodė, kad mankšta gali būti labai įvairi ir smagi,“ – mankštos rungtį komentavo komisijos narė.
 
Jau prasimankštinusios komandos savo jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas“. Be tradicinių kamuolio varymo ar šokinėjimo maišu estafečių, vaikai savo pirštų miklumą išbandė paskutinėje estafetėje – „puodelių bokštelis“, kai iš apačios reikia traukti po viena popierinį puodelį ir atgal į viršų sugrąžinti pažymėtą indelį. Kūno kultūros ir komandas atlydėjusios mokytojos komentavo, kad ši estafetė vaikams buvo sunkiausia.
 
Į renginį pakviesti Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai priminė vaikams apie saugaus eismo taisykles ir parodė, kaip taisyklingai reikia nešioti atšvaitus. Daugiausiai neaiškumų buvo, kaip dėvėti atšvaitus ant kojų. „Saugaus eismo užduotys žaidynėse yra neatsitiktinai - atsižvelgdami į mokyklų prašymus, į žaidynių programą įtraukėme ir šią mokyklos bendruomenei aktualią temą,“ –  pasakojo projekto vadovė Margarita Čėglytė.
 
Po žaidynių gimnazijos erdvėse lobio ieškojo Mosėdžio gimnazijos šeštokai. Jie surinko daugiausiai taškų mįslių konkurse ir gavo teisę ieškoti lobio, kuris buvo paslėptas su nuorodomis net per tris gimnazijos aukštus. Lobis – pilnas raudonskruosčių obuolių krepšelis, kaip ir dera sveikos gyvensenos žaidynėse.
 
Mosėdžio gimnazijos pavaduotoja ugdymui Virgina Jonkuvienė apibendrindama renginį pasidžiaugė įdomiomis rungtimis ir renginio nauda – bendravimu, sportu, emocijomis. Šventės pabaigoje geriausiai  pasirodžiusioms dalyvėms įteikti prizai, kurie papildė mokyklų sportinį inventorių. Atsidėkodama už renginio organizavimą „Sveikatiada“ mokyklai padovanojo grindų žaidimą, kuris tikimasi sudomins vaikus aktyviai leisti laiką pertraukų metu ar po pamokų.