0
Moksleiviai svajoja pusryčiauti su prezidentu, krepšininku M.Jordanu ir daininke Jazzu

2016-11-18

Projekto „Sveikatiados pusryčių klubas“ pradžioje pirmos paskaitos metu atlikome vaikų apklausą, kur be statistinių duomenų pasiteiravome apie vaikų svajones. Apie kokius pusryčius svajoja vaikai?

Vaikai visais laikais pasižymėjo ypatingu išradingumu, kūrybiškumu ir beribėmis svajonėmis. Nestebina neįtikėtini vaikų troškimai ir užgaidos kai projekte dalyvaujantys  penktokai svajoja apie pusryčius su įžymybėmis, egzotines šalis ar pusryčius kosmose.
 
,,Mano svajonių pusryčiai vyktų kosmose su draugais ir mes valgytume skanius sumuštinius bei gertume kapučino“. Taip svajonių pusryčius apibūdino Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokinys.
 
Didžiosios moksleivių dalies svajonių pusryčiai yra žemiškesni ir kur kas lengviau įgyvendinami. Kas antras jų kalba apie skanius pusryčius Ispanijoje, Havajuose, Majamyje, Turkijoje ar kitose egzotinėse šalyse. Kitiems išsvajoti pusryčiai vyksta gamtoje prie ežero, namelyje medyje, išradingesniems – oro balione.
 
Vaikai lygiuojasi i autoritetus
 
Vaikų pasisakymuose atsispindi ir sveika mityba, ir ją skatinantys jų autoritetai.
,,Mano pusryčiai būtų daržovės. Pusryčiauti norėčiau su savo klasioku Aivaru ir valgytume pas M. Jordaną namie“. Būtent tokia yra krepšiniu besidominčio Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos berniuko svajonės apie pirmąjį dienos patiekalą.
 
Dėl beribės vaikų fantazijos, kartais net sudėtinga suvokti, kaip moksleiviui gali šauti tokia idėja apie galimą pusryčių scenarijų. ,,Valgyčiau vištą su prezidentu, o pusryčiai vyktų kosmose ir kada vyksta karas žemėje“.
 
Autoritetais gali būti ne tik užsienio įžymybės ir žvaigždės. Penktokai stebi  Lietuvos dainininkų gyvenimus ir mergaitė iš KTU Vaižganto progimnazijos svajoja su daininke Jazzu papusryčiauti kur nors kitoje šalyje.
 
Vis dar nerimą keliantys mitybos įpročiai
 
Penktokų pusryčių svajonėse gausu minčių apie maistą, kuris nėra pats tinkamiausias pusryčiams. „Dar daug moksleivių nori valgyti greito maisto restoranuose, picerijose ar kebabinėse. Tokie retkarčiais pasitaikantys pusryčiai nebūtų problema, tačiau taip dažnai apklausose užrašytos idėjos rodo, jog tokio pobūdžio pusryčiai labai mėgstamas variantas vaikų tarpe. O labiausiai nerimą kelia tai, jog svajojama apie didžiules nesveiko maisto porcijas – dešimtis mėsainių, begalę sūrainių, didžiules picas su padažais, ledus matuoja tonomis,“ – komentavo projekto vadovė M.Čėglytė.
 
Gal visgi išpildyti ir įgyvendinti trokštamus vaikų pusryčius yra nesudėtinga? Tiesiog reikia pasitelkti fantaziją, taip vaikų trokštamus greitų maisto užkandinių patiekalus gaminti namie, praturtinti juos naudingais sveikatai produktais, o išsvajotas vietas sukurti naujųjų technologijų ar multimedijos pagalba. 

Projektą „Sveikatiados pusryčių klubas“ finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.