0
Mitybos kodus įveikė beveik 1000 sveikuolių!

2014-11-20

Du mėnesius besitęsęs „Sveikatiados“ ir Lietuvos medicinos studentų sąjungos (LiMSA) įgyvendintas ir Sveikatos apsaugos ministerijos finansuotas projektas „Sveikatiados mitybos kodų paieška“ pasiekė finišo tiesiąją – pirmadienį dvejose Alytaus rajono mokyklose vykę užsiėmimai buvo paskutiniai.
 
Nuo pat spalio mėnesio vykusių kelionių metu buvo suorganizuotos 37 interaktyvios sveikos mitybos pamokos moksleiviams iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Marijampolės ir Alytaus apskričių. Šioje „Sveikatiados“ iniciatyvoje dalyvavo 909 moksleiviai bei apie 100 mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų.
 
Kaip žinote, pradinių klasių mokiniai artimiau susipažino su maisto pasirinkimo piramide bei jos sudedamosiomis dalimis. Vyresnieji, 5-7 klasių moksleiviai, padedami LiMSOS studentų patvirtino arba paneigė visuomenėje vyraujančius mitybos mitus ir stereotipus.
 
LiMSA atstovė Emilija Pečiulytė teigė, kad vaikai pažįsta maisto pasirinkimo piramidę, bet ne visada moka ja naudotis:
 
„Vaikams šiek tiek trūksta žinių, kuris maisto produktas turi būti piramidės viršuje, o kuris apačioje. Taip pat ne visi žino, kokį kiekį grūdinių produktų valgyti kasdien rekomenduoja mitybos specialistai bei, kad šalia piramidės ne be reikalo nupieštos ir 8 vandens stiklinės.
 
Tačiau šis projektas, be abejo, buvo naudingas tiek vaikams, tiek ir mums. Vaikai praturtino savo mitybos žinias, kadangi aktyviai dalyvavo užsiėmimuose, atsakinėjo į klausimus ir diskutavo. Tuo tarpu mums, renginių vedėjams, tai buvo puiki proga pasipraktikuoti atliekant pranešimus bei bendraujant su vaikais“.
 
„Mitybos mitų ir faktų kovų“ metu buvo diskutuota, koks mikrobandų krosnelės poveikis maistui, ar vegetarizmas padeda lieknėti, ar verta visai atsisakyti saldumynų bei dar nemažai kitų.
 
Mokiniai domėjosi, ar tikrai šokoladas padeda labai pagerinti atminį, ar daržovės prailgina gyvenimą, o kavos puodelis pažadina organizmą.
 
Atsakymus į visus šiuos klausimus galėsite rasti specialiame leidinyje „Sveikatiados mitų ir faktų kova“, kuris pasirodys jau gruodžio 1 dieną. Tad kiekviena projekte dalyvaujanti mokykla ir kiekvienas darželis galės įgyvendinti šį projektą ir savo mokymo įstaigoje.
 
Dėkojame bičiuliams iš LiMSA už sėkmingą bendradarbiavimą bei tikimės, kad ir ateityje įgyvendinsime bendrų projektų.
 
Kviečiame visus pasidžiaugti šauniomis akimirkomis iš mitybos kodų paieškų mokyklose - http://sveikatiada.lt/galerija/45