0
MANKŠTIADOS NAUJIENOS

2016-02-08

Sausio ir vasario mėnesiais „Sveikatiada” kviečia visus mankštintis. Sausio mėnesį lauke buvo daug sniego ir mankštos bei judrieji žaidimai kėlėsi į lauką, ant sniego.

Šilutės raj. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje visą savaitę, kiekvieną 4 pertrauką (25 min), mokiniai sportavo, žaidė, rungtyniavo lauke, mokyklos stadione. Savaitę užbaigė Žiemos žaidynėmis. „Man labai patiko. Buvo smagu todėl, kad buvo daug daug žaidimų", - įspūdžiais dalinosi trečiokas Daivaras. O mergaitei Emai labiausiai patiko čiuožti nuo kalno ir daryti sniego angelus.

„Mes – linksmai sportuojanti šeima“ Šeduvos lopšelyje-darželyje tėveliai su vaikais žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo estafetėse. Vaikai džiaugsmingai reagavo, kad jų tėvai yra judrus, linksmi, domisi jų veikla, patys žaidžia kartu. “Mano tėtis buvo linksmas ir žaidžia su manim. Man tai patiko. Jis stiprus, nes pirmas pripūtė balioną.“, - džiaugėsi Kajus. Tame pačiame darželyje  auklėtojai vaikams pasiūlė sužaisti kitokį futbolą - „Futboliukas žiemą“. Futboliukas, kai žaidžiama 3 prieš 3, yra labai mėgstamas priešmokyklinukų žaidimas. Mokytojai perkėlė šį žaidimą į apsnigtą sporto aikštyną, kad vaikai patirtų naujų įspūdžių bei teigiamų emocijų. Ši pramoga pavyko, buvo  judri ir emocionali pramoga gryname ore.

Klaipėdos Saulėtekio pagrindinėje mokykloje   5-8 klasių mokiniai mokėsi taisyklingo kvėpavimo darant mankštą. Mokiniai mokėsi net tik stiprinti kūną, bet ir pailsinti protą. Ši mankšta mokė atverti mumyse slypintį ir niekad neišsenkantį potencialą – būti kūrybingais, laisvais ir laimingais.

Kėdainių raj. Dotnuvos pagrindinėje mokykloje mokytoja Jovita Šulcienė demonstravo kaip saugiai ir taisyklingai atlikti fizinio aktyvumo pratimus. Nemenkas dėmesys buvo skiriamas kvėpavimo atkūrimui, stiprinimui, kvėpavimo raumenų treniravimui. Pratimus mažiausieji mokiniai atliko smagia ir žaisminga forma.

Ignalinos Šaltinėlio mokykloje sausio mėnesį vyko bendra mankšta. Kiekvieną dieną vaikai rinkdavosi salėje ir mankštinosi. Smagu, kad mankštinosi skirtingo amžiaus grupės kartu. Vaikai galėjo pasimokinti vieni iš kitų, didesni vaikai paglobodavo ir talkino mažesniesiems. Ypač vaikams patiko sportuoti žiūrint animuotą mankštą pagal projekto ,,Sveika ateitis“ programą.