KONFERENCIJA ,,VAIKŲ MITYBA IR SVEIKATA: ŠIANDIEN IR RYTOJ”

2017-05-23


Kaip ir kasmet ,,Sveikatiada" KVIEČIA VISUS Į KONFERENCIJĄ!

Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių vaikų sveikatą ir vystymąsi, yra mityba. Vaikų nutukimas, alergijos, maisto netoleravimas – tiesiogiai nuo mitybos priklausančios problemos šiandien yra itin aktualios.
Reikalavimai maitinimo organizavimui vaikų įstaigose nuolat didėja: priimami nauji įstatymai ir norminiai aktai, didinama kontrolė, skiriamos lėšos. Ar tai veikia?

Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiuo metu kelia labai didelį visuomenės susidomėjimą – ši tema plačiai komentuojama žiniasklaidoje, įvairiuose tėvų forumuose ir šeimose diskutuojama apie maitinimo kokybę, svarstoma, ką galima ir ko negalima duoti valgyti mūsų vaikams. Kaip ugdymo įstaigoms suderinti tėvų norus, įstatymus ir savo galimybes?

Visi pritaria, kad šioje srityje yra būtini pokyčiai: „tarybiniai“ patiekalai keičiami šiuolaikiniais, sveikatai palankesniais patiekalais, ugdoma mitybos kultūra, didinamas darbuotojų ir tėvų švietimas.

Konferencijos tikslas - pristatyti respublikines vaikų maitinimo aktualijas šiandien ir naują požiūrį į bendrus visų atsakingų institucijų darbus ateityje.

Kviečiame dalyvauti visus, kam šiandien rūpi vaikų maitinimo problemos: atsakingų institucijų ir savivaldybių specialistus, vaikų ugdymo įstaigų vadovus, pedagogus, visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, dietistus, maitinimo organizatorius ir gamintojus, tėvelius.

Pranešimus skaitys:
-       Ieva Gudanavičienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyr. specialistė;
-       Doc. dr. Aušra Petrauskienė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas;
-       Doc. dr. Jūratė Staikūnienė, Lietuvos Alergologų ir klinikinių imunologų draugijos prezidentė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
-       Jurgita Bakasėnienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos L. e. p. skyriaus vedėja.-
-       Ilona Drulytė, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI), Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėjo patarėja;
-       Žydra Narbutienė, Kauno r. savivaldybės administracijos vyr. specialistė;
-       Ingrida Lauciuvienė, "Augueko namų" įkūrėja.
-       Aušra Išarienė, NMVRVI  l. e. p. vyriausioji patarėja

Konferencijos data: š. m. birželio 16 d.  
Konferencijos vieta: Lietuvos Respublikos Seimas, konferencijų salė, III rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius
Konferencijos laikas: 9 – 14 val.
 
Dalyvavimas konferencijoje nemokamas. 
 
REGISTRACJA SUSTABDYTA
Būtina išankstinė registracija. Visus, norinčius dalyvauti konferencijoje, prašome registruotis iki 2017 m. birželio  13 d. užpildant šią formą: registracijos forma

Daugiau informacijos: čia