0
Kodėl šiaurietiškas ėjimas?

2016-06-02

Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę. Šią naują sportinę veiklą neseniai atrado ir Vilkaviškio rajono Žaliosios kaimo bendruomenės nariai. 

„Kiekvieną pavasarį programa „Sveikatiada“ , kartu su konkurso draugais UAB „Pontem“, UAB „Kretingos maistas“, kviečia visas projekte dalyvaujančias mokyklas ir darželius dalyvauti sveikatinimo idėjų konkurse. Šio konkurso tikslas – suteikti mažoms mokyklų bendruomenėms galimybę įgyvendinti sveikatingumo programas savo bendruomenės narių sveikatai gerinti,”- konkurso idėją komentavo organizatorė Margarita Čėglytė.
 
Šiaurietiškas ėjimas – paprastai žinomas kaip ėjimas su lazdomis, fizinis užsiėmimas, kurio pagrindas vaikščiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis. Labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Jo metu rankomis, kojomis ir viršutine kūno dalimi atliekamų judesių dėka aktyviai dirba iki 90% visų žmogaus kūno raumenų. Šis ėjimo būdas gerokai efektyvesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis.
 
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šiaurietiškas ėjimas yra paprastas dalykas ir užtenka paimti į rankas lazdas ir pirmyn! Galima daryti ir taip. Tačiau norint maksimaliai išnaudoti galimą teigiamą šiaurietiško ėjimo poveikį mūsų kūnui ir gauti iš ėjimo su lazdomis didžiausią malonumą, verta išmokti šiaurietiško ėjimo techniką. Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos bendruomenę ėjimo technikos mokino visuomenės sveikatos specialistė Aušra Šukaitienė.
 
„Dauguma mokinių iš kaimo vietovių bei socialiai remtini, todėl patiems mokiniams nėra galimybės įsigyti šiaurietiškas lazdas. Mokiniai ne tik susipažino su šiaurietiško ėjimo nauda, bet ir išmoko vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Taip pat ši veikla skatino tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą bei visiems suteikė gerų emocijų. Visuomenės sveikatos specialistė mokinius išmokė ne tik šiaurietiško ėjimo, bet ir įvairių žaidimų su šiaurietiškomis lazdomis. Daugelis mokinių šiaurietiškas lazdas išmėgino pirmą kartą,“- pasakojo mokyklos soc. pedagogė  Aušra Valančienė.
 
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai rekomenduoja vaikams bent 60 minučių vidutinio ir intensyvaus sporto kasdien. Šiaurietiško ėjimo lazdomis naudosis ne tik mokyklos moksleiviai, bet ir  jų tėveliai, mokyklos bendruomenė. Moksleiviai ne tik po pamokų mokinsis šiaurietiško ėjimo, bet ir kūno kultūros pamokų bei klasės valandėlių metu. Ypač šiaurietiškos lazdos bus naudingos netrukus vyksiančioje mokinių vasaros stovykloje.