0
Kauno krepšininkės dalyvavo ,,Sveikatiadoje‘‘

2016-12-06

Komandos merginos Helma Vyšniauskaitė, Dovilė Saurazaitė bei Karolina Kazočiūnaitė dalyvavo Lietuvos mokyklose vykdomos programos ,,Sveikatiada‘‘  projekte „Sveikatiados pusryčių klubas“. Vaikai džiaugsmingai sutiko krepšininkes Kauno Šančių mokykloje. Merginos prisistatė ir kalbėjo apie savo pusryčių rutiną.

,,Aisčių‘‘ komandos narės papasakojo, kokia didelė yra pusryčių nauda ir kaip savo mėgiamiausią pusryčių patiekalą įvardijo košę. Gynėja Dovilė Saurazaitė pridėjo, jog jos, nepusryčiavusios, geriau nesutikti niekam: ,, Nepavalgiusi pusryčių, jaučiuosi labai irzli ir pikta, tad geriau niekam manęs nesutikti tol, kol aš jų nepavalgau‘‘.

Sportininkės pačios laikosi sveikos mitybos standartų, tad dalijosi patirtimi šia tema. Aktyviai savo mintis reiškė Helma Vyšniauskaitė, kuri pasakojo  moksleiviams apie teisingos mitybos svarbą,  bei džiaugėsi  šiltais ir nuoširdžiais vaikų įspūdžiais:,,Smagu buvo apsilankyti Kauno Šančių mokykloje, turėjome smagią pamokėlę su 5 klasės vaikučiais, papasakojome jiems apie sveiką mitybą ir pusryčių naudą. Moksleiviai buvo labai susidomėję mūsų pasakojama informacija. Atlikome užduotėles, kuriose mokiniai dalyvavo labai aktyviai ir nuoširdžiai. Tikiuosi, jog vaikams pusryčiai taps svarbia dalimi gyvenime ir  jie stengsis kiekvieną dieną pusryčiauti.‘‘

Po pokalbio su krepšininkėmis, vaikams ir svečiams buvo duotos užduotys.  Aprašyti pusryčių naudą, iškelti klausimus kodėl vaikai nevalgo pusryčių.  ,,Aisčių‘‘ komandos narės su vaikais susiskirstė į tris grupeles. Karolina  su mergaitėmis pasivadino ,,Žvaigždutėmis‘‘ , Helmos grupės pavadinimas buvo ,,Sportas – sveikata! ‘‘ , o Dovilės ir berniukų grupė - ,,Greiti ir įsiutę‘‘ . Pristačiusios savo darbus, krepšininkės ir moksleiviai susirinko bendrai nuotraukai.

„Į pamokas mokykloje pakvietėme žinomas sportininkes, kad jos savo asmeniniais pavyzdžiais įkvėptų vaikus neatsisakyti rytinio maisto, gautų galimybę pabendrauti su krepšininkėmis,“- komentavo programos „Sveikatiada“ vadovė M.Čėglytė.

Projektą „Sveikatiados pusryčių klubas“ finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.Parengta pagal ,,Aisčių‘‘ klubo medžiagą