0 0 0
Kasmet vis daugiau ,,Sveikatiados“ mokyklų įsijungia į sveikatinimo idėjų konkursą

2017-07-31


Šiomis dienomis viena didžiausių užduočių – skatinti vaikų kūrybiškumą, fizinį aktyvumą bei sveikesnę gyvenseną. Tačiau kartais įgyvendinti idėjas trukdo finansiniai sunkumai, todėl įvairūs konkursai bei projektinės paraiškos yra puiki proga išbandyti savo jėgas ir įgyvendinti originaliausius planus.
 
,,Sveikatinimo idėjų konkursas“
Nuo 2017 m. balandžio 4 d. iki 2017 m. balandžio 28 d. „Sveikatiada“ kartu su konkurso rėmėjais UAB „Pontem“ ir VšĮ „Kretingos maistas“ kvietė visas projekte dalyvaujančias mokyklas ir darželius dalyvauti sveikatinimo idėjų konkurse. Geriausius projektus pateikusioms ugdymo įstaigoms buvo paskirti finansavimai idėjoms įgyvendinti. Šiuo konkursu buvo siekiama paremti mokyklų originaliausias idėjas, kuriomis ugdymo įstaigų bendruomenėse būtų galima populiarinti sveiką gyvenseną.
Konkurso organizatoriai sulaukė didelio mokyklų aktyvumo ir įsitraukimo į idėjų kūrimą – konkurse dalyvavo net 63 mokyklos ir darželiai! Komisija vertindama visas gautas idėjas atsižvelgė į atitikimą konkurso nuostatoms, siūlomos idėjos masiškumą bei originalumą, projekto svarbą mokyklos bendruomenei bei bendruomenės ir partnerių įsitraukimą ir žinoma, pateikto projekto tęstinumą.

Po ilgų svarstymų buvo išrinkta 10 geriausių idėjų:
1.     Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės - Bitės gimnazija („Mes sportuojam gamtoje“);
2.     Kretingos Simono Daukanto progimnazija (,,Nuo sėklos iki vaisiaus“);
3.     Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus - Naruševičiaus gimnazija (,,Jei judėti netingėsi, sveiką kūną tu turėsi!”);
4.     Kretingos rajono Kurmaičių pradinė mokykla (,,Kvėpuok giliau – gyvenk sveikiau“);
5.     Vilniaus Simono Daukanto progimnazija (Sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo skatinimo programa „Sveikatos ambasada“);
6.     Jonavos r. Barupės mokykla (,,Barupės refleksoterapinis takas”);
7.     Kretingos rajono Rūdaičių mokykla (Žaidimai lauke: ,,Šiaurė, Pietūs, Rytai, Vakarai”);
8.     Jonavos pradinė mokykla (Projektinė diena „Aš saugus ir užimtas“);
9.     Radviliškio rajono Sidabravo gimnazija („Sveikas vaikas – šalies ateitis“);
10.  Alytaus r. Simno specialioji mokykla (,,Judėk ir tobulėk”).

Grįžtamasis ryšis įgyvendinus veiklas
Visos atrinktos ugdymo įstaigos labai džiaugėsi laimėjimais ir galimybe įgyvendinti savo idėjas, kurios prisidės prie sveikos gyvensenos populiarinimo mokyklos bendruomenėje. Kiekvieno atrinkto projekto įgyvendinimui skirta po 120 eurų. Mokyklos bei darželiai jau skuba organizuoti projektų paraiškose aprašytas ekskursijas, žaidimus, renginius bei kitas sveikatinimo veiklas.
Konkurso organizatoriai, rėmėjai bei ,,Sveikatiados“ projekto draugai laukia pačių geriausių atgarsių bei įspūdžių iš laimėjusių ugdymo įstaigų. Visiems labai smalsu, kaip seksis įgyvendinti visas sugalvotas veiklas.