„Kalbančios sienos“ Pavenčiuose

2015-06-25

Šiaulių rajono Kuršėnų pavenčių mokykla yra aktyvūs sveikos gyvensenos įgūdžius formuojančio projekto „Sveikatiada“ dalyviai. Ilgus metus sveika gyvensena besidomintys panevėžiečiai šiemet dalyvo ir „Sveikatiados“ inicijuotame Sveikatinimo idėjų konkurse. Ir ne šiaip dalyvavo, o tapo vienais iš konkurso nugalėtojų.

Konkurse, kuriame kiekviena mokymo įstaiga buvo kviečiama savo unikaliomis idėjomis ir siūlymais diegti sveikatingumo kultūrą savo bendruomenėje, iš viso dalyvavo net 49 mokyklos ir darželiai iš visos Lietuvos. Iš visų dalyvių buvo atrinktos 9 geriausios idėjos, tarp kurių pateko ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos projektas „kalbančios sienos“. Projektams įgyvendinti „Sveikatiada“ kartu su pagrindine Sveikatinimo idėjų konkurso remėja – UAB „Pontem“ skyrė finansavimą – po 150 Eurų.

Projekto „Kalbančios sienos“ pagrindinis akcentas – sukurti jaukią, kultūringai ir saugiai bendrauit skatinančią aplinką mokykloje pertraukų metu kartu kviečiant mokyklinio amžiaus vaikus rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Saugią aplinką kuršėniškiai nusprendė kurti organizuodami keturių savaičių užsiėmimų ciklą.
Pirmą savaitę dėmesys buvo skirtas higienai, ji vadinosi „Apie higieną kiekvieną dieną“. Vaikai kūrė klasės higienos taisyklių rinkinius, dalinosi patarimais, vyko piešinių konkursas bei susitikimas su sveikatos priežiūros specialiste.

Antroją savaitę projekto dalyviai domėjosi sveika mityba. Vyko akcijos, skirtos įpročių pusryčiauti ugdymui, mėgstamiausių vaisių ir daržovių piešinių konkursas, vaikai sprendė su mitybos tematika susijusius kryžiažidžius ir rebusus.

Trečioji bei ketvirtoji projekto savaitės buvo sporto ir judėjimo metas. Pertraukų metu vaikai atlikdavo kasdien vis naujas sportines užduotis. Buvo rengiama akcija raginanti būti fiziškai aktyviems ir į mokyklą keliauti pėsčiomis. Visas sportines iniciatyvas vainikavo sveikatingumo diena mokykloje.
Visos projekto veiklos buvo įamžintos nuotraukose bei video filmukuose. Aktyviausi dalyviai apdovanoti prizais ir padėkos raštais.

Projekto vadovė Rima Kleinauskienė džiaugėsi sėkmingu lavinamųjų klasių (mokiniai su negalėmis) įsitraukimu į projekto veiklas. Anot jos, projektas padės petraukų laikui mokyklose tapti saugesniu, moksleivių tarpusavio santykiai bus šiltesni, gerės mikroklimatas. Projekto dėka padidėjo pusryčiaujančių mokinių skaičius, pastebimai išaugo mokinių šeimų susidomėjimas sveika mityba.