0
Kaip sekėsi atskleisti mitybos kodus...

2014-11-10

Visą rudenį „Sveikatiados“ komanda kartu su bičiuliais iš Lietuvos medicinos studentų sąjungos (LiMSA) įgyvendina naują projektą „Sveikatiados mitybos lobių paieška“, kurį finansuoja Sveikatos apsaugos ministerija. Jo metu mokiniai iš 5 Lietuvos apskričių dalyvauja interaktyviose pamokose, kurių metu drauge su LiMSA atstovais atskleidžia mitybos „paslaptis“. Ir kokie gi įspūdžiai iš susitikimų?

Šakių rajono Kriūkų mokyklos mokytoja Daiva Naujokaitienė, jau keletą metų aktyviai organizuojanti „Sveikatiados“ veikla savo mokykloje džiaugėsi pavykusiu renginiu:

Taikytos priemonės ir metodai buvo tikrai veiksmingi. Jaunieji mokytojai sužavėjo savo jaunatvišku entuziazmu, noru ne tik suteikti žinių, bet ir keisti požiūrį į sveiką mitybą. Visi dalyviai liko patenkinti ne tik svečių vestomis pamokomis, bet ir apdovanojimais. Nors kai kurie dalykai vaikams buvo gerai žinomi, tačiau dar kartą apie tai išgirdę iš kitų lūpų ne tik pakartojo, bet ir su klasės draugais apie tai dar ir vėliau diskutavo. Džiugu, kad įtraukiate ir būsimus specialistus. Tai puiki praktika ir patirtis visiems.“
 
Savo ruožtu galimybe mokyklose pabendrauti su jaunąja karta džiaugėsi ir LiSMA atstovai. Būsimai medikei Ingai Navickaitei įsiminė labai šiltas sutikimas bei nuoširdus vaikų domėjimasis sveika gyvensena:
 
„Labai smagu, jog turėjau galimybę sudalyvauti šiame gražiame projekte. Ypač džiaugiuosi pabuvojusi tokiose mokyklose, kur buvome be galo šiltai priimti, kaip pavyzdžiui Kriūkų mokykloje. Svečių, dėl nedidelio mokinių skaičiaus, mokykla susilaukia nedaug, bet sulaukę - vertina ir gerbia juos.
Šis projektas mokykloms itin naudingas - vaikai, o kai kuriais atvejais ir mokytojai sužinojo, kurie mitybos stereotipai yra tiesa ir kurie ne. Labai patiko bendravimas su vaikais, kuomet stengėmės kalbėtis su jais argumentuotai, vengėme draudimų. Ir tai išties veikia – mokiniai įsiklauso į tai, kas pasakojama, įsidėmi informaciją ir tiki ja. Po užsiėmimo užduodavome komandoms klausimus, kaip jie ketina keisti savo mitybos įpročius – vaikai nebijodami atvirauja, kad kai kurių įpročių atsisakys ar stengsis vengti, kai ko, galbūt, nepavyks greitai pakeisti, bet jie jau žinos, kas iš tiesų yra mitai, o kas ne, tad tai jiems padės ateityje.“

Regina Čeikauskienė, „Sveikatiados“ ambasadorė iš Molėtų rajono Giedraičių A.Jaroševičiaus pagrindinės mokyklos, tikisi ir ateityje sulaukti „Sveikatiados“ atstovų apsilankymų:

Norėtųsi dažniau mokykloje sulaukti svečių, pravedančių mokiniams renginius ar organizuojančių įvairias diskusijas. Ypač smagu, kai atvyksta jaunimas, studentai. Tada mokiniai ypač imlūs informacijai, kadangi aktualią informaciją pasakoja beveik bendraamžiai.“

„Sveikatiados“ koordinatorė Eglė Maliukevičiūtė patikino, kad  apsilankymų mokyklose netrūks ir ateityje:

„Kiekvieną kartą, kuomet ruošiamės aplankyti mokyklą, viduje kirba nedidelis jauduliukas, nes nežinome, kokią mokyklą išvysime, kaip būsime sutikti. Tačiau kaskart sutinkame puikius, entuziazmo kupinus žmones, su kuriais be galo malonu susipažinti ir pabendrauti. Mokytojai iki šiol stebina savo atsidavimu, o moksleiviai – žingeidumu. Ypatingai mažesnėse mokyklose esame labai vertinami, todėl norime jų aplankyti kuo daugiau. Pavyzdžiui, Vilniaus S.Daukanto progimnazijoje mokykloje vaikai išsiskyrė smalsumu, labai noriai statė maisto pasirinkimo piramidę ir domėjosi mitybos klausimais net ir užsiėmimams pasibaigus. Kaip patys pasakojo, turės ką mamoms ir tėčiams papasakoti prie pusryčių stalo.
„Sveikatiados mitybos kodų paieška“ projektas yra tikrai ne paskutinė mūsų iniciatyva, kuomet organizuojame renginius mokyklose. Ir toliau stengsimės įtraukti projekto dalyvius į dinamiškas veiklas. Tad visas mokyklas ir darželius, kurie jau dalyvauja „Sveikatiadoje“, kviečiame ir toliau būti aktyviais sveikos gyvensenos puoselėtojais, o tuos, kurie dar nepriklauso mūsų tinklui – prisijungti bent trumpam, kad galėtumėte patys išbandyti mūsų siūlymus. „Sveikatiada“ skirta visiems sveikuoliams!”