0
Juventukai Vilniuje: 2 dalis

2015-06-26

Birželio 17-ąją Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4B klasė turėjo neįprastą – kadangi tapo „Sveikuolių-šaunuolių“ konkurso nugalėtojais, jie buvo pakviesti į Vilnių praleisti „Dieną su Sveikatiada“.
 
Kaip šiauliečiai tapo konkurso nugalėtojais bei koks buvo jų birželio 17-osios rytas, jau galėjote skaityti pirmojoje straipsnio dalyje. Šiandien kviečiame susipažinti, kas jaunųjų sveikuolių laukė antroje dienos pusėje.
 
Kas sekė po karstynių?
 
Entuziastingai pasikarstę po po medžius, ketvirtokai gretai sugužėjo į autobusą ir keliavo į sostinės centrą, kur jų laukė kitas užeiėmimas. Kadangi jau atėjo vidurdienis, natūralu, kad juventukams reikėjo pasistiprinti. Taigi, kita veikla – pietūs.
 
Visgi „Sveikatiados“ pietūs nėra tokie įprasti. Šiauliečių laukė apsilankymas vienoje iš sveiko maisto užeigų. Jau nuo pat įžengimo į vidų buvo matyti, kad pietavimas bus kitoks – svečius maloniai pasitiko būsimų pietų globėja – panda Vanda. Su visai pasisveikinusi bei davusi penkis („High 5“), gražioji panda pakvietė sėstis prie vaišių stalo. Prieš pradėdami pietauti, juventukai kartu su panda pasidalino savo žiniomis, kas yra sveikas maistas, kas sudaro maisto pasirinkimo piramidę. Paaiškėjo, kad svečiams iš Šiaulių ši geometrinė figūra yra puikiai pažįstama – jiems puikiai sekėsi grupuoti įvairius maisto produktus į kategorijas. Pabendravus, atėjo metas užkandžiauti – kiekvienas galėjo susikurti savo unikalų patiekalą, tad buvo labai linksma – kone kiekvienas patyrė naujų skonių atradimo džiaugsmą. Pasistiprinę bei atgavę jėgas, ketvirtokai atsisveikino su smagiąja panda bei keliavo toliau – juk diena dar tik įpusėjo!
 
Iš sostinės centro lengvu žingsniu „Juventos“ progimnazijos atstovai judėjo į Užupį – ten jų laukė autobusas, nuvešiantis į naują vietą, kur laukia dar viena staigmena. Visą kelią vaikai klausinėjo, kas bus toliau. Užsiėmimo pavadinimas šį kartą nebuvo toks paslaptingas, tad daugelis numanė, bet norėjo įsitikinti. Taigi, po pietų 4B klasės laukė apsilankymas „Robino Hudo mokykloje“. Taip, mąstote teisingai – juventukai vyko mokytis šaudyti iš lanko.
 
Vaikai apsidžiaugė – vienas kitas sakė jau bandęs šaudyti, tad bus tikrai smagu. Ir nors užsiėmimo vedėjas šaulys Liutauras buvo gana griežtokas bei nevengė gąsdinimų už nepaklusnumą atimti strėles, o vėliau ir lankus, bet visi šiauliečiai išbandė savo taiklumą. Iš pradžių šaudę praktiškai visur, tik ne į taikinį, ketvirtokai vėliau įgudo bei demonstravo puikų taiklumą. Visgi, „Sveikatiados“ koordinatoriu Tadui metus iššūkį – kiekvienam pataikiusiam į centrinę taikinio vietą atiteks porcija ledų – vaikams iš per didelio azarto nepavyko pasiekti tikslo. Bet ir nepaisant to, šaudymas paliko didžiulį įspūdį, tad šaudykla palydėta šypsenų ir šiltų žodžių gausa.
 
Ką gi ka gį, jau atėjo pavakarė ir diena po truputį artėjo link pabaigos. Ir nors auklėtoja Aurelija tikino, kad juventukai niekada nepavargsta, autobusu važiuojančių vaikų veiduose buvo galima įžvelgti pirmuosius nuovargio požymius. Visgi, atvykus į Vingio parką paaiškėjo, kad ansktenės įžvalgos yra vienareikšmiškai klaidingos – vaikai kaip pašėlę pasileido skuosti parko takeliais ir pievomis. O kur dar supynės, suoliukai... Vaikai sugebėjo džiaugtis bet kokiu parko elementu.
 
Po truputį perėję kone visą Vingį, pasiekiemė jo širdį – estradą. Minios sportuojančių žmonių, maži vaikai, jaunos šeimos, bėgiojantys jaunuoliai, grynu oru besimėgaujantys seneliai – tą vakarą Vingio parkas sulaukė kaip reta daug svečių.
 
Paskutinis užsiėmimas buvo skirtas juventukų muzikiniam jausmui atgaivinti. Klasės auklėtoja sakė, kad muzikinis užsiėmimas jiems itin tinka, nes tai labai muzikali klasė. Bet kas tai per muzikinė veikla? Ketvirtokų dieną vainikuoti turėjo Afrikos būgnų pamoka. Būgnų virtuozai Martynas ir Lina nuo pat pamokos pradžios rodė stebuklus, tad visi dalyviai atidžiai sekė kiekvieną būgnininkų judesį. Pradėję nuo paprastų ritmų, juventukai netruko įsibėgėti bei demonstruoti, kad yra talentingas ir darnus kolektyvas. Po kiekvienos melodijos pabaigos sekę kitų Vingio parko svečių plojimai vertė ketvirtokus jaustis lyg žvaigždėmis. O kai keletas merginų pradėjo šiauliečių pasirodymą filmuoti, nenuostabu, kad porai „Juventos“ progimnazijos berniukų ir galvos apsisuko...
 
Taip greitai ir nejučia prabėgo „Diena su Sveikatiada“. Vaikams buvo įteikti „Sveikatiados sveikuolio pažymėjimai“, kurie suteikė teisę „mokyti savo draugus, pažįstamus ir tėvelius sveiko gyvenimo būdo“, nes kas jau kas, o juventukai tikrai žino, kas yra sveika gyvensena.
 
Linksmai atsisveikinome su Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4B klase, kurių dar laukė netrumpa kelionė namo, bet galite būti tikri – vaikai visą kelią šėlo autobuse, nes jie tikrai nenuilstantys.
 
„Sveikatiada“ džiaugiasi juventukų ir visų kitų klasių aktyviu dalyvavimu projekto iniciatyvose bei kviečia niekur nedingti ir kitais mokslo metais. Nes „Sveikatiada“ lauks jūsų su dar įdomesnėmis veiklomis, didesniais iššūkiais ir šaunesniais prizais!
 
Smagios vasaros! Ir nepamirškite – sveikai gyventi tikrai yra smagu!

Juventukų dieną galite išvysti galerijoje