0 0 0 0 0 0 0
Jubiliejinis „Sveikatiados“ ambasadorių suvažiavimas

2020-06-30

Birželio 29 dieną Kauno rajono Raudondvario menų inkubatoriuje vyko tradicinis mokslo metų baigiamasis renginys – „Sveikatiados“ ambasadorių suvažiavimas. Šį kartą jis buvo ypatingas, kadangi projektas šventė jubiliejinius – 10-imtus metus! Šventės metu susirinkę ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų atstovai iš visos Lietuvos dalinosi savo patirtimi bei pasiekimais projekte.
Diena buvo įspūdinga, ne tik džiugino vasarišku oru, bet ir žavėjo Raudondvario ansamblio pastatais: pilies rūmais su bokštu, oranžerija, arklidėmis bei išpuoselėta aplinka.
,,Sveikatiados ambasadorių suvažiavimo“ šventė prasidėjo Ramintos Popovienės, VšĮ „Tikra mityba“ direktorės Danguolės Gasparavičienės bei projekto vadovės Lauros Blaževičiūtės sveikinimo žodžiais. Vėliau tradiciškai renginyje buvo pristatytos 2019-2020 mokslo metų „Sveikatiados“ įgyvendintos iniciatyvos ir projektai. Projekto vadovė turėjo galimybę pristatyti pačio naujausio 6–7 klasių mokinių mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių tyrimo duomenis, akcentuoti prioritetines sritis.
Ugdymo įstaigų patirtimi renginio metu dalinosi Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė Aušra Gužauskienė bei Ignalinos ,,Šaltinėlio” mokyklos atstovės, o kitų šalių patirtį organizuojant sveikatinimo projektus pateikė UAB ,,Nestle Baltics” atstovė Vilma Kapočienė.
Šventei įpusėjus visi dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti edukacinėje paskaitoje, kur su dideliu susižavėjimus ir smalsumu gaminosi asmeninius kvepalus, o vėliau dalyvavo vaikų ir paauglių psichiatro Lino Slušnio paskaitoje „Sveikas vaikas: nuo individualių pastangų iki nuoseklios sistemos“.
Finalinio renginio kavos pertraukos metu ambasadoriai vaišinosi ,,Sveiktiados“ partnerių UAB ,,Nestle Baltics“, UAB „Arimex“ bei UAB ,,Orkla Foods“ sveikatai palankiais užkandžiais bei skoningais oranžerijos užkandžiais bei gėrimais.
Projekto 2019 – 2020 mokslo metų finalinį renginį vainikavo „Sveikatiados“ aktyviausiųjų apdovanojimai.  Buvo išskirti keturi pagrindiniai prizai ir jų laimėtojai:

  • Projekto ,,Sveikatiada“ aktyviausias ambasadorius – Ignalinos ,,Šaltinėlio“ mokyklos atstovė Živilė Šišovienė.
  • Projekto ,,Sveikatiada“ aktyviausia mokyklinio ugdymo įstaiga – Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija.
  • Projekto ,,Sveikatiada“ aktyviausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga – Alytaus lopšelis-darželis „Du gaideliai“.
  • Projekto ,,Sveikatiada“ specialus apdovanojimas – Šiaulių ,,Juventos“ progimnazija.
Viso projekto vardu dėkojame prizus įsteigusiems Kauno IX forto muziejui, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui ir Kauno valstybiniam lėlių teatrui bei Žaislų muziejui!

Papildomus prizus Kauno rajono projekto dalyviams įsteigė seimo narė Raminta Popovienė bei Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyrius. Nustebinti buvo Kauno r. Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“ atstovai.
„Sveikatiada“ nuoširdžiai dėkoja visiems ugdymo įstaigų atstovams už dalyvavimą bei linki smagios vasaros! Iki pasimatymo rugsėjį!
„Sveikatiada” – tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, kuris suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą bei fizinį aktyvumą. „Sveikatiados“ šūkis – sveikai gyventi yra smagu!

Projektas yra finansiškai remiamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruojaLR Sveikatos apsaugos ministerija