0
Apie pusryčius su Žydrūnu Savicku

2015-11-30

Du mėnesius šešiose Vilniaus pagrindinio lavinimo mokyklose vyko netradiciniai susitikimai su garsiais sportininkais, kuriuos organizavo „Sveikatiados pusryčių klubas“. Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas su penktokais kalbėjosi apie pusryčius, jų naudą ir skonį.  

Ž. Savickas papasakojo, kad sportuoti pradėjęs dar vaikystėje, turėjo rūpintis ir ką valgo, todėl anksti įprato iš namų neiti nepapusryčiavęs. „Anuomet pradėję domėtis  ką ir kaip valgyti  turėdavo gerokai pavargti, nes nebuvo nei kompiuterių, nei interneto“, - aiškino mažiesiems klausytojams stipruolis.  Nors anuomet maistui sportininko gyvenime nebuvo skiriama tiek daug dėmesio kaip šiandien, tačiau Ž.Savickui nuolat patardavo treneriai ar kiti vyresni  sportininkai, taip pat žurnaluose ieškojo informacijos.

Galingiausias pasaulio žmogus daug aštrių žodžių pasakė apie dietas -  sportininkas įsitikinęs, kad svarbiau yra  reguliariai ir taisyklingai maitinis. „Ne vieną kartą teko sporto klube matyti alpstančius žmones, ypač  merginas, kurios nevalgo, nes laikosi ypatingų dietų”, – perspėjo Ž.Savickas.

Pasibaigus susitikimams su moksleiviais galiūnas Ž.Savickas  dalinosi nuomonėmis, kokią didelę įtaką daro tėvai vaikų mitybos įpročiams. „Vaikas valgys tai, ką jam tėvai parinks. Nuo to priklauso, ar vaikas su malonumu valgys pusryčius ar jam tai bus kančia“, – įsitikinęs Ž.Savickas. 

Pasibaigus pamokai vaikai kartu su galiūnu fotografavosi ir gavę jo autografą skubėjo draugams girtis ypatingo svečio vizitu.