0
EKSKURSIJOJE LAISVĖS VIRUSAS

2016-03-15

„Sveikatiada“ kartu su ekskursijų organizatoriumi „Vivid Vilnius“ Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - pakvietė dalyvius užsikrėsti „laisvės virusu“. Susirinko negausus dalyvių būrelis, nes galbūt užsiregistravusius dalyvius tą rytą išgąsdino lietus, tačiau atėjusieji džiaugėsi gidės Lauros pasakojimais.

Ekskursiją pradėjome prie karaliaus Mindaugo paminklo. „Anuomet net ir apkrikštyti lietuviai, dieną melsdavosi krikščionybės šventiesiems, o vakare garbindavo žaltį”, - priminė Lietuvos krikšto istoriją gidė. 
Išgirdome įdomių faktų apie Gedimino pilį, kurią pasirodo statė visai ne Gediminas, o jo pirmtakai ir kunigaikščiai gyvenę po jo. Legenda apie Vilniaus įkūrimą buvo “sukurpta” XVI amžiuje – po Gedimino mirties praėjus dviems šimtmečiams. O išpopuliarėjo ši legenda dar vėliau, maždaug XIX a. viduryje.

Pasivaikščiojimo metu aplankėme svarbiausias su bundančia laisve susijusias vietas – Katedros aikštę, Gedimino pilies bokštą, Sąjūdžio būstinę, Lukiškių aikštę, Seimo rūmus. Ekskursiją baigėme Nepriklausomybės aikštėje, prie Lietuvos Respublikos Seimo, kur kaip tik tuo metu kai atvykome ir vyko pagrindinis šventės minėjimas su vėliavos pakėlimu.

Kitoje ekskursijoje su „Vivid Vilnius” pakviesime pasivaikščioti Vilniaus legendų takais ir pasmalsauti, kur Žygimantą Augustą aplankė Barboros Radvilaitės šmėkla, kur buvo laikoma magiška garsaus šnabždūno Jono Tvardausko knyga, ką Šv. Jonų bažnyčioje nakčia „užvaikė” nelabieji, ir pasiklausyti daug kitų paslaptingų miesto legendų. „Legendinis” pasivaikščiojimas bus, kai į šalį ateis pavasaris, bus šilčiau ir joks lietus negąsdins.