0 0 0 0
Ekskursija į Seimą

2018-10-15

Šios dienos labai laukė ir 3a, ir 4b klasės mokiniai. Vykstame į Vilnių! Ne šiaip sau vykstame, vykstame į Seimą Sveikatiados kvietimu. Juk mūsų mokykla tapo aktyviausia Sveikatiados mokykla 2017-2018 m.m. Kelionė neprailgo, nes muzikos mokytoja Loreta užvedė dainą.

Diena pasitaikė puiki – saulė dangumi ritinėjosi. Norėjosi pasidžiaugti ir bobų vasara. Todėl, aplankę Katedrą, patraukėme į Bernardinų sodą, kur vaikai gavo užduotis surašyti ir atpažinti bent po tris vaistažoles iš vienuolių vaistažolių sodelio,  pastebėti ir nufotografuoti rudeniškus vaizdus. Išbandėme lauko šachmatus bei Bernardinų sodo vaikų aikštelės sportinę įrangą. Nuo vaikų juoko skambėjo visas sodas!

Vaikai dar mielai būtų mėgavęsi sodo ir saulės malonumais, tačiau atėjo ir pasimatymui skirtas laikas, todėl išskubėjome į Seimą. Čia teko praeiti pro griežtą apsaugą. O kaip įdomu buvo ekrane stebėti, kas gi slepiasi draugų rankinėse ir kuprinėse! Gidė Monika visą valandą mus vedžiojo po Seimo rūmus, pasakojo ir pasakojo, nepamiršdama ir paegzaminuoti, kiek gi žino mokinukai. O žino tikrai daug...

Po įdomios ekskursijos apsistojome konferencijų salėje, kur mūsų jau laukė Seimo narė Raminta Popovienė. Juventiečiai Seimo narei, jos padėjėjai bei gidei padovanojo nuotaikingą dainelę apie Lietuvą. Na, o R.Popovienė surengė vaikams spaudos konferenciją apie sveiką mitybą. Seimo narius vaidino ketvirtokai, o žurnalistus – jų draugai. Vaikai diskutavo apie aplinkos išsaugojimą, sveiką maistą, sveiką gyvenseną, net apie hidrintus riebalus.

Po edukacijos Seime trečiokų ir ketvirtokų keliai trumpam išsiskyrė. Ketvirtokai  keliavo į energetikos ir technikos muziejų, dalyvavo edukacijoje, kurios metu  turėjo galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti labai daug smagių eksponatų, o kartu sužinoti apie  fizikinius dėsnius ir jų taikymą kasdienybėje pavyzdžius. Vaikai džiaugėsi, kad ši edukacija- tarsi iš jų eTwinnin – Nordplus projekto ,,Stebuklai mokslo šalyje“.

Trečiokai išskubėjo į Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejų. Čia susipažino su marionetėmis, rankų, pirštų  lėlėmis, klausėsi pasakos ,,Erškėtrožė“, dalyvavo spektaklio kūrime (skirstėsi   vaidmenimis ir patys vaidino). Daug sužinojo apie muzikos instrumentus, jų restauravimą, gamybą. 

Namus pasiekėme vėlai... tačiau tai nesutrukdė šiandien į pamokas atvykti žvaliems, energingiems, pilniems vakarykščių įspūdžių, noro ir toliau dalyvauti projektuose, įdomiose veiklose, edukacijose ir tuo dalintis su šiek tiek pavydinčiais mokyklos pradinukais.