0 0 0 0
Dienos su ,,Sveikatiada“ akimirkos

2017-06-12


,,Sveikatiada“ - tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina įvairias iniciatyvas, konkursus, viktorinas, pristato idėjų paketus. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso virš 750 Lietuvos mokyklų. Pateikiamuose užsiėmimuose bei konkursuose sudalyvauja kasmet apie 50 000 vaikų.

Šauniausios klasės konkursas 2017
Šiemet viena iš veiklų buvo konkursas – ,,Šauniausia klasė 2017“, kurį sudarė du etapai. Pirmojo etapo metu konkurso dalyviai turėjo nufilmuoti ir sumontuoti 2 – 3 minučių trukmės filmuką ,,Mano šeimos mankšta“ bei jį įkelti į YouTube kanalą. Antrojo etapo metu dalyviai turėjo paruošti sveikiausio klasės patiekalo pristatymą PowerPoint formatu.

Dienos pramogos bei užsiėmimai
,,Šauniausios klasės 2017“ pirmosios vietos nugalėtojai – Vilkaviškio pradinės mokyklos 2b klasė. Jiems atiteko išskirtinis ir pats šauniausias prizas – diena su ,,Sveikatiada“.
Diena su ,,Sveikatiada“ prasidėjo 2017 m. birželio 5-osios rytą. Nors oras buvo ne pats geriausias, tačiau tai nesustabdė šauniausios klasės atvykti iš Vilkaviškio į Kauną! Atvykusius vaikus, mokytojas bei tėvelius pasitiko ,,Sveikatiados“ projekto koordinatorė su asistente, kurios su didžiuliu džiaugsmu pasveikino laimėjusią klasę bei oficialiai paskelbė dienos su ,,Sveikatiada“ atidarymą.
Pirmuosius užsiėmimais vaikus džiugino Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistės. Vaikai dieną pradėjo mankšta, kurią patys kūrė mesdami kauliukus, nurodančius įvairius pratimus bei jų skaičių. Taip pat vaikai turėjo galimybę išbandyti girtumo akinius, su jais dalyvauti estafetėse bei pajusti kaip jaučiasi girtas žmogus. Vaikai nustebino žiniomis, kas gali nutikti, jei vairuosi išgėręs bei kokias ligas sukelia alkoholio vartojimas. Kitų veiklų metu buvo išsiaiškintos vaikų žinios apie dantukų valymą, apie sveiką ir nesveiką maistą bei vitaminus. Už teisingus atsakymus vaikai buvo apdovanoti visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis!
Po kombinuotų sveikos gyvensenos veiklų su biuro atstovėmis, mokiniai aktyviai įsitraukė į prevencinę pamokėlę, kurios metu projektų koordinatorė Laura pristatė jiems ,,Mokslo technologijų“ priemones. Vilkaviškio pradinės mokyklos 2b klasės mokiniai susipažino, kaip pernešami mikrobai, stebėjosi jų gausa UV lempos dėka. Taip pat praktikavosi su gigantišku dantų šepetėliu valydami dantis krokodilui. Vėliau diskutavo apie raumeninio ir riebalinio audinio struktūras, turėjo galimybę patyrinėti tikroviškus muliažus. Pamokėlės pabaigoje mokiniai su tėveliais bei mokytoja svarstė apie mitybos racioną, dalyvavo grupinėse užduotyse.
Į dieną su ,,Sveikatiada“ taip pat atvyko VšĮ „Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centro“ atstovai Laura ir Artiomas. Laura vaikus išmokė judėti Zumbos ritmu, o vėliau visi dienos su ,,Sveikatiada” dalyviai buvo pakviesti kartu aktyviai leisti laiką šokant įvairius interaktyvius bei ,,JustDance“ šokius.
Diena su ,,Sveikatiada“ praėjo šauniai, konkurso nugalėtojai, svečiai bei dienos organizatoriai džiaugiasi ,,Šauniausios klasės 2017“ aktyvumu, energija ir žiniomis.  Vilkaviškio pradinės mokyklos 2b klasės mokiniai turėjo ypatingą fizinėmis bei intelektualinėmis veiklomis praturtintą dieną.

Apie projektą „Sveikatiada“
Projektas išskirtinį dėmesį skiria mokyklų bendruomenėms, kurias kviečia smagiai ir mokiniams patraukliomis priemonėmis (žaidynėmis, viktorinomis bei kita netradicine aktyvia veikla) per pamokas, pertraukas ar po pamokų ugdyti moksleivių supratimą apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiados“ veiklas projekte dalyvaujančiose mokyklose organizuoja mokytojai, įgyvendindami Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą „Sveikatos ugdymo programą“ bei pritaikydami „Sveikatiados“ siūlomas inovatyvias moksleivių ugdymo priemones savo dėstomose pamokose.