0
Baigėsi „Sveikuolių šaunuolių“ konkursas

2016-05-16

Baigėsi „Sveikatiados“ programos konkursas „Sveikuoliai šaunuoliai 2016”. Vilniaus Vingio parke trečių – septintų klasių moksleiviai aiškinosi, kuri Lietuvos klasė yra pati sveikiausia ir šauniausia. Dešimt klasių iš Vilniaus, Kretingos, Pasvalio, Vilkaviškio, Raseinių, Tauragės, Ukmergės varžėsi finaliniame etape. Pagrindinį prizą – vasaros stovyklą visai klasei – laimėjo dvi klasės: Vilniaus inžinerijos licėjaus trečiokai ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokai.
 
Visa pieva priešais estradą buvo marga nuo dalyvių skirtingų sportinių aprangų. Renginys prasidėjo nuo įspūdingų klasių prisistatymų. Vėliau  moksleiviai varžėsi sportinėse estafetėse, o taip pat turėjo atlikti žinių patikrinimo testus ar žaisdami „Laimės šulinį“ kūrybinėje užduotyje padaryti asmenukę su parko praeiviu ar padeklamuoti eilėraštį.
 
„Septintokai labai kruopščiai ir atsakingai ruošėsi finalinėms varžyboms: jie visą savaitę po pamokų stadione bandė susigrąžinti po žiemos prarastą kojų miklumą, spartumą, bėgiojo, mėtė kamuoliukus į tolį, nešiojo draugus ant pečių, buvo suorganizavę estafetes. Berniukams labai patiko nešioti mergaites ant lovatiesės, pilstyti vandenį iš stiklinaitės į stiklinaitę, sakyti komplimentus praeiviams, mėtyti smiginį. Geras oras kėlė nuotaiką, o be to, nenuleisti rankų vertė ir tai, kad mokiniai nežinojo, kaip sekėsi kitoms komandoms, tad viską stengėsi daryti maksimaliai gerai,“- savo auklėtinių pasirodymą komentavo M.Lukšienės gimnazijos mokytoja Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu.
 
„Visos užduotys buvo labai įdomios ir originalios. Mums pritrūko susikaupimo, komandinio darbo, tačiau mes jaučiamės labai gerai, juk esame tarp nugalėtojų. Patenkinti ir mūsų sirgaliai. Šiandien žiūrime nuotraukas, dalinamės įspūdžiais,“ – įspūdžiais iš finalo pasidalino Kretingos M. Daujoto pagrindinės mokyklos 6c klasė ir mokytoja. Finalas patiko ir Vilniaus inžinerijos licėjaus trečiokui Kiprui Kavaliauskui: „Trečias etapas sužavėjo. Važiavome į Vingio parką ir dalyvavome rungtyse, kurias atlikdami turėjome pagalvoti, o ne tik sportuoti."
 
Moksleivių varžybas pradžiugino cirko artistas Petras Bagdonas, Vilniaus fechtavimo klubo treneriai, vaikai išbandė rankų miklumą  „Foosin“  stalo futbole, o taip pat šoko kartu su šokių mokytoja Laura Tuomaite bei ritinėjosi po pievą dideliuose pripučiamuose kamuoliuose. Sportuojant ir esant gamtoje yra rizika susižeisti, todėl renginio metu visų dalyvių sveikata rūpinosi Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažas, o troškulį dalyviai malšino gėrimu „Rasa Light“.
 
Palakstę, atsigaivinę, saulės spindulių nubučiuotais veidais visi vaikai buvo apdovanoti sportiškais prizais. Antrų vietų nugalėtojai dovanų gavo stalo futbolo stalus, o pagrindinio prizo nugalėtojai susitiks birželio 13-17 dienomis stovykloje sodyboje Dubysos Slėnis, Raseinių rajone.