0
Apie sveikus pusryčius meniškai ir kalėdiškai

2016-12-22

Europos sveikos mitybos dienai paminėti programa “Sveikatiada”  pakvietė vaikus dalyvauti piešinių konkurse „Sukurk savo sveikų pusryčių lėkštę“. Įvairaus amžiaus vaikai piešė, lipdė, klijavo savo įsivaizduojamą sveikų pusryčių lėkštę. Pasitelkus piešimą darželiuose ir mokyklose vyko diskusijos apie pusryčius, jų naudą ir kokį maistą  geriausia valgyti rytais.
 
“Klausytis vien paskaitos apie sveiką mitybą vaikams gali būti nuobodu, todėl sugalvojome šį menišką konkursą. Tokiu būdu kiekvienas vaikas bepiešdamas ar lipdydamas savo sveikų pusryčių lėkštę susimąstė apie savo pusryčius ar savo šeimos pusryčių tradicijas, “ – konkurso idėją komentavo programos vadovė M.Čėglytė.

Vilniečiai  ,,ADI Keramikos studijoje"

Iš viso piešinių konkurse dalyvavo virš 6000 vaikų iš visos Lietuvos ugdymo įstaigų. Konkurse dalyvavo ne tik darželinukai ar pradinių klasių moksleiviai, bet tema buvo įdomi ir vyresnio amžiaus vaikams.
 
“Kai biologijos mokytoja pakvietė dalyvauti konkurse, aš nusprendžiau piešti "Sveikų pusryčių lėkštę”, nes man patinka piešti ir savo mintis apie mitybos svarbą galiu išreikšti ne žodžiais, o vaizdu. Piešinio kompaziciją sukūrė kasdieniai mano pusryčiai, kuriuos aš valgau ryte išeidamas į mokyklą. Nepagalvokite, kad aš kas rytą valgau kiaušinius, bet manau, kad tai naudingas organizmui produktas," – savo piešinį komentavo nugalėtojas devintokas Rapolas iš Vilniaus Radvilų gimnazijos.
 
Radvilų gimnazija rinko ne tik klasės gražiausią piešinį, tačiau piešinys atstovavo visą gimnaziją. Konkurse dalyvavo geriausias piešinys, o prizas atiteto visai klasei. Devintokai atvykę į Vilniaus ,,ADI Keramikos studiją" galėjo prisiliesti prie molio, sužinoti keramikos gamybos paslaptis ir pasigaminti sau ar savo draugui kalėdinę dovaną. Prieš Šv.Kalėdas ramus ir kūrybingas užsiėmimas keramikos pamokoje nuteikė šventiškai. 

Darželinukai Šiaulių Aušros muziejuje

Šiaulių lopšelio darželio „Voveraitė“ auklėtiniai tapo konkurso nugalėtojais jauniausiųjų grupėje. Vaikams namuose buvo pasiūlyta atlikti mini projektą ir drauge su tėveliais aptarti ir pristatyti, ką jie valgo pusryčiams, pietums ir vakarienei. Toliau vaikai buvo supažindinti su pusryčių, pietų ir vakarienės svarbumu jau darželyje. Vaikučių manymu, norint būtį sveikam, pakrauti organizmą visai dienai reikia būtinai pusryčiauti.
 
“Po pokalbių ir diskusijų apie pusryčius, kokie jie turėtų būti, mes išsirinkome balsuodami lipdukais, kas ir ką dažniausiai valgo pusryčiams. Pasirodo, vaikams svarbu estetika, serviravimo detalės, lėkštės spalva,” – apie savo auklėtinius pasakojo darželio „Voveraitė“ auklėtoja Viktorija Tvaskūnienė.
 
Visa pamokėlė vyko Šiaulių Aušros muziejuje, įrengtame, lyg trobos kambarėlyje, kuriame blanki šviesa, aplinka ir dirbiniai kvepia kitaip nei vaikams įprasta.  Labai simboliška, kad būtent šiuo laikotarpiu - Advento metu, pavyko vaikams perteikti dalelę tradicijų ir papročių. Vaikai susipažino su puodininkystės amatu: klausėsi pasakojimo, kokie ir iš ko anksčiau buvo žiedžiami indai, apžiūrėjo muziejuje saugomas molines puodynes, dubenėlius, aiškinosi ir tyrinėjo, kokiais raštais buvo puošiami moliniai indai, ką jie simbolizavo. Kiekvienas vaikas iš molio lipdė savo puodelį, jį gražino kurdami raštą mediniais pagaliukais.
 
„Drauge su vaikais kalbėjomės apie Šv. Kalėdų tradicijas ir papročius. Diskutavome, ką jie mano, kaip anksčiau žmonės laukdavo švenčių, kokia dovana pradžiugindavo savo artimuosius,“- apie patirtį pas keramikę kalbėjo darželio auklėtoja Viktorija Tvaskūnienė.