0
Ambasadorių baigiamasis susitikimas

2016-06-06

Birželio 3 dieną Saugomų teritorijų lankytojų centre vyko tradicinis mokslo metų pabaigos renginys – „Sveikatiados“ ambasadorių suvažiavimas. Susirinkę mokytojai ir darželių auklėtojai iš visos Lietuvos dalinosi savo patirtimi ir pasiekimais bei teikė siūlymus būsimoms projekto veikloms. 
 
 
Susitikimas prasidėjo projekto vadovės  Margaritos Čėglytės bei  Švietimo ir mokslo ministerijos atstovės Emilija Bugailiškienė pasveikinimais. Vyriausioji specialistė apžvelgė neformalaus ugdymo programą bei jos svarbą, trumpai pristatė, kokios naujovės šioje srityje laukia ateityje.
 
Po sveikinimo kalbų buvo pristatytos šių mokslo metų „Sveikatiados“ įgyvendintos iniciatyvos ir mažesni projektai. Vilniaus Antakalnio progimnazijos ambasadorė Dalia Valaikienė pristatė savo mokyklos vieną iš sėkmingiausiai įgyvendintų „Sveikatiados“ veiklų, pasidalino patirtimi kaip smagiai ir netradiciškai galima paminėti Vandens dieną.
 
Susitikimo dalyviai buvo pakviesti į darbą grupėse, kurio metu galėjo išsakyti savo nuomonę įvairiais projekto klausimais, pasidalinti patirtimi apie sėkmingiausius renginius ir veiklas savo mokyklose. Išsamiai padiskutavę grupelėse, savo išvadas kiekviena grupė pristatė visiems susitikimo dalyviams.   
 
Padirbėjus ir prieš pat pietų pertrauką atėjo metas pasidžiaugti grynu oru ir sparčiu žingsniu gausiu būriu visi mokytojai nužingsniavo iki pietavimo vietos. Sugrįžusių po pietų pertraukos dalyvių laukė psichologijos studijos „Menas būti“ lektorė, psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas. Kartu su lektore mokytojai atliko praktikas, kaip balsas veikia aplinkinius. Kaip teigė pati lektorė, kartais reikia susikoncentruoti į patį balsą, jo tembrą ir toną, o ne tik į tai, ką sakome.

Kol viena grupė atlikinėjo praktikas su balsu, kiti susitikimo dalyviai lankėsi Saugomų teritorijų lankytojų centre. Per valandą laiko centro direktorė mokytojus spėjo tik supažindinti su gausia ekspozicijų įvairove. Juokaudami mokytojai teigė, kad įsigilinti į visas ekspozicijas prireiktų vos ne visos paros, nes temos įdomios, o pateikimo būdas- patrauklus ir interaktyvus.

Pasibaigus programai kai kurie mokytojai skubėjo namo, o kiti nusprendė pasimėgauti gražiu oru ir dar šiek tiek užtruko sostinėje.„Sveikatiada“ nuoširdžiai dėkoja visiems mokytojams už dalyvavimą bei linki smagios vasaros! Iki pasimatymo rugsėjį!

Daugiau nuotraukų iš susitikimo ieškokite mūsų nuotraukų Galerijoje.