Aktyvus laisvalaikis „Gilijoje“

2015-06-22

Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla tapo dar balandžio mėnesį vykusio sveikatinimo konkurso nugalėtoja. Pristatome klaipėdiečių projektą - „Mokausi laisvalaikį leisti sveikai“- 12 dienų stovyklą „Gilijos“ mokykloje.

Sveikatinimo idėjų konkurse kiekviena mokymo įstaiga buvo kviečiama savo unikaliomis idėjomis ir siūlymais diegti sveikatingumo kultūrą savo bendruomenėje, iš viso dalyvavo net 49 mokyklos ir darželiai iš visos Lietuvos. Iš visų dalyvių buvo atrinktos 9 geriausios idėjos, tarp kurių pateko ir „Gilijos“ pradinės mokyklos projektas „Mokausi laisvalaikį leisti sveikai“. Projektams įgyvendinti „Sveikatiada“ kartu su pagrindine Sveikatinimo idėjų konkurso remėja – UAB „Pontem“ skyrė finansavimą – po 150 Eurų.

„Gilijos“ pradinėje mokykloje birželio 1-12 dienomis organizuota vasaros stovykla, skirta vaikų socialiai remtinų šeimų vaikų bei kitų mokyklos auklėtinių turiningo ir subalansuoto laisvalaikio skatinimui.
 
Pirmąją projekto dieną vyko stovyklos atidarymas – jos metu dalyviai suskirstyti į grupes, kurios susigalvojo savo pavadinimus, šūkius ir emblemas. Vaikams buvo papasakotos saugaus eglesio taisyklės, supažindinta stovyklos programa.
 
Po atidarymo sekė linijinių šokių pamokos, piešinių konkursai bei judrieji žaidimai. Vaikams ypač įsiminė konkursas „Atspėk, kas šypsosi“, kurio metu buvo fotografuojamos vaikų šypsenos.
 
Stovyklos gyveną itin praskaidrino išvykos – keliauta prie jūros į II Melragės paplūdimį, kur Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė vaikų Zumba užsiėmimus. Vykta ir į Girulių pušyną bei Smiltynę, kur diskutuota apie gryno oro naudą, vandens reikšmę žmogaus organizumui. Žinoma, vaikus labai džiugino žaismingos estafetės lauke.
 
Stovyklai artėjant prie pabaigos vaikus aplankė Vyriausiojo policijos komisariato Prevencinio skyriaus vyriausioji specialistė, kuri diskutavo su vaikais apie saugią vasarą. Po diskusijos vaikai turėjo galimybę susipažinti su policijos technika – motociklais ir automobiliais.
 
Išklausius policijos atstovų patarimų apie saugią vasarą, vaikai savo žinias demonstravo viktorinoje „Saugi ir sveika vasara“, kurią suorganizavo mokyklos socialinė darbuotoja bei logopedė.
 
Galiausiai stovyklą uždarė „Beždžioniukų“ diskoteka, linksmosios estafetės ir apdovanojimai. Stovyklos dalyviai pasirašė deklaraciją apie sveiką mitybą, apie judėjimo, gryno oro naudą, saulės ir vandens vonių teisingą derinimą.
 
Projekto „Mokausi laisvalaikį leisti sveikai“ organizatorė Edita Liutkuvienė teigė, kad stovykla buvo labai reikalinga ir naudinga - socialiai remtinų šeimų vaikai su dideliu noru visas dvi savaites ėjo į stovyklą. Mokiniai buvo užimti aktyvia fizine veikla. Susipažino su zumba, linijiniais šokiais, dalyvavo „Beždžioniukų“ diskotekoje. Susitikę su sporto klubo treneriais sužinojo apie sporto naudą žmogaus organizmui; o su Klaipėdos policijos Prevencinio skyriaus inspektoriais kartojo saugaus eismo ir saugaus elgesio taisykles. Vaikai ugdėsi sveikos mitybos įgūdžius, daug laiko leido gryname ore, prie Baltijos jūros, pušyne, stiprino sveikatą, susipažino su žalingais įpročiais, išmoko turiningai ir sveikai leisti laisvalaikį.