0
,,Aktyvios pertraukos" nugalėtojai SIL sporto centre

2017-03-24

,,Sveikatiados“ laimėtojai rytą pradėjo su užsiėmimais sporto centre
Nuo mažų dienų girdime, jog judėjimas – tai sveikata. Vaikams fizinis aktyvumas ypač svarbus, kadangi užtikrina sveiką augimą, vystymąsi, gerą savijautą, nervų sistemos veiklą, taip pat geresnius mokymosi rezultatus. Tačiau gerėjančios gyvenimo sąlygos, technologinis tobulėjimas palengvina sąlygas ir leidžia mažiau judėti.
 
Tyrimai rodo vaikų fizinio aktyvumo mažėjimą
Pasinaudojus iki šiol „Sveikatiados“ sukaupta informacija ir darbo su moksleiviais bei pedagogais patirtimi išsiaiškinome, jog fizinio aktyvumo tema vaikų tarpe yra problematiška. PSO specialistai rekomenduoja vaikams bent 60 min. vidutinio ir intensyvaus sporto kasdien. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir labdaros ir paramos fondas ,,Maisto bankas“ 2016 m. atliko 6 –7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių anketinį tyrimą ,,Sveikatiadoje“ dalyvaujančiose LR bendrojo lavinimo mokyklose. Joje dalyvavo 1292 moksleiviai. Tyrimas atskleidė, jog mažėja mokinių manančių, jog jie yra pakankamai fiziškai aktyvūs (nuo 60,6  iki 52,9 proc.) ir mažėja norinčių sužinoti apie fizinį aktyvumą skaičius (nuo 78 iki 53 proc.).
 
Projekto ,,Sveikatiada“ konkursas ,,Mano klasės aktyvi pertrauka“
Projekto ,,Sveikatiada“ metu atsižvelgiama ne tik į sveikesnę vaikų mitybą, bet ir į vaikų fizinį aktyvumą. Sausio mėnesį prasidėjo jau tradicija tapusi ,,Mankštiada“ ir kvietė darželinukus bei moksleivius sportuoti ne tik sporto salėse, tačiau neišsigąsti šalčio bei sniego ir sportuoti lauke. Viena iš ,,Mankštiados“ dalių buvo konkursas ,,Mano klasės aktyvi pertrauka“, kurio tikslas skatinti moksleivius aktyviai judėti pertraukų metu, parodyti, kad sportuoti galima linksmai ir įdomiai. Konkurse dalyvauti galėjo 5 – 12 klasių moksleiviai. Jie turėjo nufilmuoti ir sumontuoti 2 – 3 min trukmės filmuką, kaip moksleiviai aktyviai juda pertraukų metu. Taip pat vienas iš svarbiausių konkurso reikalavimų buvo, jog aktyvia veikla užsiimti turėjo daugiau nei pusė klasės moksleivių.
Šiais metais konkurse ,,Mano klasės aktyvi pertrauka“ sudalyvavo 13 mokyklų iš visos Lietuvos. Visi mokyklų atsiųsti filmukai buvo talpinami Facebook puslapyje, kuriame buvo galima balsuoti už labiausiai patikusią klasės aktyvią pertrauką. Tačiau konkurso nugalėtojai buvo renkami ne tik atsižvelgiant į Facebook puslapyje surinktų ,,patiktukų“ skaičių, tačiau buvo atsižvelgiama ir į komisijos vertinimus. Susumavus visus balsus buvo išrinkti trys šių metų konkurso ,,Mano aktyvi klasės pertrauka“ nugalėtojai:
1.    Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją atstovaujanti klasė;
2.    Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros" progimnaziją atstovaujanti klasė;
3.    Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklą - daugiafunkcinį centrą atstovaujanti klasė.
Šios trys klasės laimėjo susitikimą su sveikos gyvensenos ir mitybos specialistu Artūru Sujeta bei grupinę treniruotę „SIL sporto centre“.

   

    

    
    
 
Konkurso įspūdžiai
Tinkama mityba, suderintas fizinis aktyvumas – tai sveikatos pagrindas. Įgyvendindami projektą stengiamės inicijuoti šiuos sveikatos komponentus – akcentavo VšĮ ,,Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė.
Žaviuosi projektu ,,Sveikatiada” ir stengiuosi pačiomis originaliomis priemonėmis, mokiniams suteikti teorinių žinių bei praktinių sugebėjimų apie subalansuotą mitybą bei fizinį aktyvumą – kalbėjo ,,Sveikatiados“ projekto koordinatorė Laura Blaževičiūtė.
Ieškojom unikalumo, tokio projekto, kur vaikai galėtų užsiimti aktyvia veikla ir atradom ,,Sveikatiadą", ,,Mano klasės aktyvi pertrauka" konkursui vaikai patys ruošėsi, treniravosi, filmavo ir patys sukūrė filmą, na o kai tapome prizininkais labai apsidžiaugėme, - savo mintimis dalijosi Raseinių raj. Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos – daugiafunkcio centro pedagogė Vilma Daujotaitė.
 
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros" progimnazijos mokinės Beata ir Ainė paklaustos ar patiko laimėtas prizas – valanda ,,Sil“ sporto centre, vienbalsiai sušuko: -,,Taip, ar dar galėtumėm čia atvažiuoti?!“
 
Patenkinti buvo ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos aštuntokai. Po intensyvios treniruotės paraudusiais skruostais išskubėjo dar pramogauti.

 

Taip pat daugiau akimirkų rasite: https://www.youtube.com/watch?v=1q5RqjXtokM&t=4s