0 0 0 0 0
9. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2018 metai

2018-11-22

Su vandeniu susiduriame kasdien. Mūsų diena prasideda nuo prisilietimo prie vandens, o vakare jis palydi mus ramiam miegui. Vanduo ne tik naudingas - jis tiesiog būtinas mūsų gyvenime. Juk kiekvieną dieną prausiamės, malšiname troškulį, plauname, laistome, gaminame maistą. Visam tam reikalingas vanduo. Hipokratas yra pasakęs, kad: „Vandenyje – sveikata“. Šis teiginys yra trumpas, bet kartu ir išsamus. Vaikai jau nuo ankstyvo amžiaus turi būti mokomi apie vandens naudą žmogaus organizmui, gyvūnams ir kitai gyvajai gamtai. Vartodamas vandenį žmogus stiprina savo organizmą, padeda jam kovoti su virusais.

Šiuo ,,Sveikatiadoje" laimėtu projektu: ,,Vandens lašelio paslaptys” siekėme, kad vaikai išmoktų vertinti ir tausoti vandenį. Jie diskutavo, kas nutiktų mūsų planetai praradus pagrindinę vertybę ir gyvybės šaltinį – vandenį.

Įvairių veiklų metu Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokylos vaikai įgavo naujų žinių, kuo žmogui ir gamtai naudingas vanduo.
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pravedė sveikatingumo valandėlę  ,,Vanduo – sveikatos ir gyvybės šaltinis“. Ėjome pėsčiomis prie Akmenos upės, mokėmės lankstyti laivelius iš popieriaus. Kalbėjomės, kaip reikia elgtis prie vandens vasarą. Šventėme šventę ,,Piratadienis“. Vaikai pasipuošė piratų ar jūreivių kostiumais, atliko įvairias judrumo reikalaujančias užduotis ir taip artėjo link lobio. Žinoma – jį surado. Tėvai, kartu su vaikais, gamino iš įvairių medžiagų laivus, juos eksponavome parodėlėje ,,Plaukia laivelis“. Atlikome eksperimantus  su vandeniu: ,,Išimk monetą nesušlapęs pirštų“, ,,Kylanti žvakė“, ,,Raitosi kirminai“, ,,Kur pradingo vanduo?“. Tėvai gegužės 27 d. vaikus vežė į UNICEF Lietuva vaikų bėgimą Kretingoje. Dalyvavo 8 šeimos. Mokykliniu autobusu priešmokyklinės grupės vaikai nuvyko prie Baltijos jūros.

Viso projekte dalyvavo 52 vaikai (1,5 – 6 m.), jų šeimų nariai bei mokyklos bendruomenė. Be galo džiagiamės šiuo projektu ir jo metu vykdytomis veiklomis.