8. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2018 metai

2018-11-21

Mūsų Vilkaviškio raj. Sūdavos pagrindinė mokykla pirmą kartą dalyvavome ,,Sveikatiados sveikatinimo idėjų konkurse" ir laimėjome 120 eur. Esame nedidelė, kaimo vietovėje esanti pagrindinė mokykla, į kurią vaikai suvežami iš aplinkinių vietovių. Dėl atstumų ir pavėžėjimo problemų, kai kuriuos mokinius tenka atvežti anksti ryte, 30 min iki prasidedant pamokoms, po pamokų išvyksta į namus taip pat nustatytu laiku. Todėl rūpinantis mokinių saugumu ir užimtumu, mokykloje stengiamasi sudaryti palankias sąlygas jų laisvalaikio ir užimtumo skatinimui, mokiniai turi laisvalaikio leidimo vietą, kabinetą, kuriame jie gali turiningai ir įdomiai leisti laisvą laiką prieš pamokas ir po pamokų, laukiant autobuso, bei pertraukų metu. Mokykloje sudarytos sąlygos mokiniams naudotis lauko aikštynais, sporto sale. Tačiau šiuolaikinė mokinių karta ypač daug laiko praleidžia uždarose erdvėse, naudodamiesi kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais, prarasdami poreikį daugiau judėti, būti gryname ore. Bendraudami virtualioje erdvėje praranda socialinius bendravimo įgūdžius, gebėjimą spręsti iškilusias konfliktines ir stresines situacijas, mažėja jų savivertė ir pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais jausmas, negeba ir nenori dirbti komandinį darbą. Mokyklos bendruomenei labai  svarbu vaikams organizuoti gyvenimą, ugdymąsi, laisvalaikį taip, kad fizinis aktyvumas darytų teigiamą įtaką sveikatai, taptų sveikatos stiprinimo ir fizinio pajėgumo veiksniu. Fizinė veikla leidžia atsipalaiduoti, pasimėgauti aplinka. Sveikas gyvenimo būdas padeda vaikams patirti gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę, todėl šio  projekto tikslas buvo-skatinti fizinį aktyvumą, mažinti stresą ir stiprinti socialinius ryšius. Įgyvendinant projektą vykdėme šias veiklas:

Sveikos gyvensenos akcija „Pats valgau ir draugą vaišinu“- dvi  savaites, 2-jų pertraukų metu, mokiniai ,mokytojai, mokyklos darbuotojai nešėsi į mokyklą savo sodų gėrybės ir vaišino mokyklos bendruomenę. Klasių valandėlių metu buvo diskutuojama apie vaisių daržovių naudą organizmui. Mokiniai noriai ir aktyviai dalyvavo šioje akcijoje ne tik dalindamiesi bet ir vaišindamiesi.

Vykdant protmūšį viktoriną „Judėjimo nauda“-mokiniai ne tik atsakinėjo į klausimus ar atlikinėjo užduotis, bet ir   gilinosi į fizinio aktyvumo ir kūno pajėgumo galimybes, dirbo komandose.
Judriųjų žaidimų užsiėmimai „Sportuoju linksmai“-buvo prisiminti linksmi, išradingi judrūs žaidimai, estafetės, bei komandinis žaidimas ir varžybos. Užsiėmimai buvo vykdomi gryname ore, lauke, naudojantis rugsėjo puikiu oru ir mokinių entuziazmu.

Rudeninis žygis į Rementiškių piliakalnį- dėl techninių nesklandumų ( neturėjome lazdų) , suplanuotą žygį organizavome be šiaurietiško ėjimo lazdų, tačiau patyrėme daug įspūdžių ir malonumo,dėl nuostabaus oro,bei žygio organizatorės mokytojos R.Kiškėnienės entuziazmo ir išradingumo.
Praktinis užsiėmimas „Šiaurietiško ėjimo teorija ir praktika“-apie šiaurietiško ėjimo naudą, daug informacijos pateikė visuomenės sveikatos specialistė šiaurietiško ėjimo entuziastė J. Kavaliauskienė. Buvo  suorganizuotas susitikimas su Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro specialiste A.Šukaitiene, kuri supažindino mokyklos bendruomenės narius su šiaurietiško ėjimo ALFA technika. Užsiėmime galėjo dalyvauti visi norintys mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai bei tėveliai. Dėl lazdų stokos, buvo suorganizuotas žygis po Sūdavos kaimą, kurio metu visi dalyviai mokėsi taisyklingai naudotis lazdomis, atlikinėti mankštos ir apšilimo pratimus, bei įdomius komandinius žaidimus naudojant šiaurietiško ėjimo lazdas.

Drąsiai galime teigti, kad tai ypač malonus ir mums naujas laisvalaikio praleidimo būdas gryname ore, padedantis atsipalaiduoti , bei atsikratyti emocinės ir protinio darbo įtampos.Šiaurietiško ėjimo lazdas mokytoja Rūta naudoja kūno kultūros pamokose, mokiniai noriai jomis naudojasi ir laisvalaikiu. Todėl planuojame ieškoti rėmėjų ir įsigyti dar bent 10 komplektų.

Planuojame ir kitais metais dalyvauti šiame konkurse. Nuoširdus dėkui konkurso organizatoriams ir rėmėjams.