0 0
5. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2018 metai

2018-10-21

Nuo šių metų balandžio mėnesio nacionalinis konkursas „SVEIKATIADA" kartu su konkurso rėmėjais  kvietė visas projekte dalyvaujančias mokyklas ir darželius dalyvauti Sveikatinimo idėjų konkurse. 

Simono Daukanto progimnazijos mokytoja Jolanta Vainušienė idėjų konkursui pasiūlė tęsti praėjusiais metais pradėtą projektą apie moliūgus „Nuo sėklos iki vaisiaus", kuris šiais metais paskatintų auginti moliūgus ne tik dvi klases, bet į projekto veiklas įtrauktų visus 1-4 klasių mokinius. Jau antrą kartą iš eilės mūsų progimnazija pateko į nugalėtojų dešimtuką šalyje. Veikloms vykdyti skirta 120 eurų.

Projekte dalyvavo 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Projekto tikslas - mokyti vaikus sveikos gyvensenos pagrindų, nes pastebėjome, kad dauguma vaikų nemėgsta vaisių, daržovių ir iš jų pagamintų patiekalų.

Auginti moliūgus mokinių ilgai raginti nereikėjo, nes praėjusių metų geras augintojų pavyzdys tiesiog užkrėtė mokinius moliūgų auginimu. Pradinukai moliūgus augino klasėse ant palangių, o užaugintus daigelius padovanojo Mamyčių dienos proga savo mamoms. Vasaros atostogų metu vaikai kartu su tėveliais moliūgus augino darže.

Rugsėjo pabaigoje mokiniai savo užaugintus moliūgus atnešė į mokyklą. Didžiausius moliūgus užaugino progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė ir mokytojas Justas Valaitis. Visi kartu pasidžiaugėme gausiu derliumi. Iš užaugintų moliūgų mokiniai kūrė vieną bendrą kompoziciją ,,Akvariumas". Kompozicija papuošė Kretingos miesto Moliūgo šventę. Iš likusių moliūgų ketvirtokai, jų mokytojos Jolanta Vainušienė ir Eglė Žvirzdinienė bei progimnazijos valgyklos darbuotojos virė moliūgų sriubą ir vaišino draugus bei progimnazijos darbuotojus. Tai buvo pati skaniausia sriuba iš moliūgų.

Dėkojame visiems už pagalbą moliūgus auginant, ruošiant sriubą, kūrybą, kompozicijos „Akvariumas" gabenimą į Moliūgo šventę!

Esame laimingi dalyvavę „skaniame" projekte „Nuo sėklos iki vaisiaus".