0 0 0
4. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2019 metai

2019-12-12

Vandžiogalos gimnazija pirmą kartą dalyvavo ,,Sveikatiados“ sveikatinimo idėjų konkurse ir nugalėjo. „Sveikatiada“ - tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. 
Projektas ,,Sveiki vaikai – sveika bendruomenė – sveika ateitis“ buvo skirtas įrengti ,,Kneipo taką" gimnazijoje. Rugsėjo mėnesį įrengėme refleksoterapinį Kneipo taką, kuriam priemones (kankorėžius, kaštonus, akmenėlius) surinko gimnazijos bendruomenė, o technologijų mokytojas Romas Krikščiūnas kartu su mokiniais sukalė tako rėmą. Sveikatos priežiūros specialistė Rita Rimeikė pristatymo metu papasakojo mokiniams apie Kneipo tako naudą. Vaikščiojant basomis skirtingais tako paviršiais bei dirginant padus, pėdose veikiamos nervų sistemos zonos, o iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvuoja visą žmogaus imuninę sistemą. Šis natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra, pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita, atsiranda daugiau energijos, pakyla nuotaika, gerėja atmintis ir darbingumas, stiprinamas imunitetas.
 
Mokyklos koridoriuje įrengtas Kneipo takas leido mokiniams išbandyti naują atsipalaidavimo būdą pertraukų metu. Mokiniai (ypatingai - pradinių klasių) dažnai išbando šį būdą pasaulio pažinimo pamokų metu, praktiškai pajusdami tako naudą ir galimybes. Kiti  bendruomenės nariai taip par  noriai naudojasi ir mielai leidžia laiką, vaikščiodami basomis Kneipo taku.
 
Projekto  ,,Sveiki vaikai – sveika bendruomenė – sveika ateitis“ idėja laimėjo 120 eurų sumą tako įrengimui ir kelionę į LR Seimą. Džiaugiamės tokia  galimybe ir dėkojame LR Seimo narei Ramintai Popovienei už ekskursiją į Seimą.