3. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2019 metai

2019-12-11

Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ projektas „Coliukų sportadieniai“ – Sveikatiados sveikatinimo idėjų konkurso „Projektas tampa tikrove“ nugalėtojai“. Džiaugiamės, kad projektas „Coliukų sportadieniai“ pateko tarp 5 geriausių Sveikatiados sveikatinimo idėjų projektų, kurie buvo atrinkti iš daugiau nei 50 idėjinių projektų.

Projektas buvo pradėtas įgyvendinti gegužės mėnesį. Projekto tikslas- supažindinti  vaikus su įvairiomis sporto šakomis, lavinti fizinio aktyvumo įgūdžius, formuoti teigiamą požiūrį į fizinę veiklą. Pavasarį vaikai  susipažino su lengvosios atletikos sportu, kai   lengvosios atletikos manieže vaikai išbandė bėgimo, bėgimo su kliūtimis, estafetinio bėgimo, šuolio į tolį, rutulio stūmimo rungtis.  Vaikai apsilankė Šiaulių regbio ir  žolės riedulio akademijoje ir išbandė žolės riedulio sporto šaką. „Coliukai“  lankėsi ir Šiaulių teniso mokykloje, kur dalyvavo vikrumo, greičio estafetėse, bandė atmušti kamuoliuką rakete, žaidė judriuosius žaidimus su kamuoliu.  Su irklavimo sportu vaikai susipažino, kai apsilankė Šiaulių sporto mokykloje „Atžalynas“ sporto centro irklavimo bazėje, o  su imtynių sportu  vaikus supažindino  sambo ir dziudo imtynių Nacionalinės kategorijos sporto treneris Stanislovas Kulikauskas, kuris pravedė smagią   treniruotę sporto mokykloje  „Atžalynas“. Apibendrindami savo įspūdžius ir naują patirtį, vaikai  piešė mylimiausią sporto šaką. Paroda „Mylimiausia sporto šaka“ buvo eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybės  viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale. Labai smagi patirtis - susipažinti su Kuršėnų sporto mokyklos futbolininke Jotvile Šapaite, kuri ne tik papasakojo apie futbolą, bet ir pravedė smagią treniruotę 5-6 metų vaikams.

Projektas tęsėsi  visą rudenį, kurio metu stengėmės į fizinio aktyvumo veiklas įtraukti visą darželio bendruomenę. Įgyvendinant  šį projektą „coliukai“ išsiruošė į žygį po Salduvės piliakalnį.  Vaikai, kiti bendruomenės nariai  išklausę legendos apie Salduvės piliakalnį, padarę bendrą mankštą ir pasidalinę į  komandas  dalyvavo orientaciniame žaidime „Po Salduvės piliakalnį“. Komandoms  į  planšetinius kompiuterius  buvo atsiųstas šiam žygiui sukurtas interaktyvus žemėlapis pagal kurį komandos ieškojo punktų, kuriuose turėjo atlikti užduotis: sužaisti komandinį žaidimą „Kamuolys ore“, “ sudainuoti dainą „Obuoliukas“, minti mįsles apie gamtą  ir užlipę ant Salduvės kalno „pasidaryti asmenukę“. Nuostabus oras, įdomios užduotys ir vaikų šypsenos visus džiugino, kad žygis po Salduvės piliakalnį tikrai pavyko, todėl kilo noras ir toliau visiems kartu sportuoti netradicinėse aplinkose: ne tik kartu su „Just dance kids“ , „Brain-breaks“ mankštomis įstaigos salėje, grupėse, darželio kieme, bet ir prie Karių ežero, Talkšos ežero pakrantėje. Šis projektas yra puikus tuo, kad vaikams formuojamas teigiamas požiūris į fizinę veiklą, sportą, vaikai gali išbandyti įvairias sporto šakas ir patys nuspręsti, koks sportas jiems patinka, o tėveliams lengviau apsispręsti, koks sportas tinkamiausias jų vaikui pagal amžių ir  charakterį. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai yra be galo judrūs, jiems yra būdingas prigimtinis poreikis judėti, todėl fizinė veikla skatina vaiko vystymąsi, gerina fizinę būklę, stimuliuoja augimą, didina protinį darbingumą, gerina miegą, suteikia teigiamų emocijų ir džiaugsmo, lavina kūno judesių koordinaciją, ugdo pasitikėjimą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Projektas įgyvendintas, tėvai, vaikai, Šiaulių lopšelio – darželio „Coliukė“ bendruomenė patenkinti, nes juk svarbiausia  - sveikas ir laimingas vaikas!