0 0 0
3. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2018 metai

2018-07-18

Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus - Naruševičiaus imnazijos bendruomenė  yra aktyvi sveikos gyvensenos įgūdžius formuojančio projekto „Sveikatiada“ dalyvė.  Kūno kultūros mokytojos Sandros Bakšytės iniciatyva šiemet dalyvavo „Sveikatiados“ organizuotame  sveikatinimo idėjų konkurse ir su sveikatinimo idėja ,,100 žingsnių sveikatos taku“ tapo viena iš konkurso nugalėtojų ir gavo projekto ,,Sveikatiada" finansavimą.

Sveikatinimo idėjos ,,100 žingsnių sveikatos taku“ tikslas - organizuoti aktyvią ir naudingą veiklą ugdant sveikos gyvensenos įgūdžius, telkiant bendruomenę ir įkuriant netradicinę, edukacinę, sveikatinimui stiprinti skirtą erdvę gimnazijos teritorijoje.


Buvo suorganizuota 5 dienų dieninė stovykla, kurioje dalyvavo  4-8 klasių mokiniai. Dalyviai aktyviai mankštinosi, sportavo, diskutavo, dalyvavo paskaitose ,,Grūdinimosi galimybės“, ,,Vaistažolių pasaulis ir jų galia”, kurių metu iš vaistažolių gaminosi arbatą ir ją ragavo,  susipažino su S. Kneipo sveikatinimo filosofija, rinko gamtinę medžiagą ir gimnazijos teritorijoje kartu su projekto ,,Gyvenkime kitaip 7“ dalyviais įsirengė sveikatingumo taką. Idėją parėmė ir gimnazija iš 2 procentų paramos lėšų.

Vaikščiojimas basomis skirtingais paviršiais, aktyvina pėdose esančius taškus, iš jų pasklidę impulsai pasieks reikiamą organą bei aktyviai veikia organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, gerina darbingumą, atmintį, dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Šiuo taku turės galimybę naudotis ne tik gimnazijos, bet ir Krokialaukio miestelio bendruomenė.

Veiklų metu mokiniai įgijo savanorystės ir darbinės praktinės veiklos patirties, pagerėjo jų tarpusavio santykiai, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, dalyviai tapo aktyvesni, veiklesni, kūrybiškesni, atsakingesni už savo sveikatą.