0
2. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2019 metai

2019-12-10

Mūsų lopšelio-darželio pamatas kuriant vaikystės pasaką: bendruomenės sveikatos  stiprinimas, patirtinis ugdymas lauke,  teatrinė raiška, darželis be kompiuterių, stipri bendruomenė. Dedant šiuos kertinius pamatus vaikams suteikiama galimybė visavertiškai ir laisvai ugdytis. Stiprėja vaikų pasitikėjimas savimi, o darželis tampa atviras vaiko ugdymuisi – grupės, koridoriai, sienos, kiemas visos erdvės pritaikytos vaikams.
Ankstyvas sveikatos įgūdžių diegimas  – tai vaiko būsimos sveikatos, laimės, raidos ir mokymosi visą likusį gyvenimą pagrindas. Kiekvienais metais įgyvendiname bent po du bendrus renginius su tėvais, kurių metu tėvai yra kartu ir organizatoriai, ir dalyviai. 
Vykdant šį  „Sveikatiados“ projektą „Nykštukas“ sveikuoliukas“ pavyko įgyvendinti idėją – įkurti aktyvių, sveika gyvensena besidominčių tėvų klubą „Po Nykštuko kepure“. Pats projekto pavadinimas ir tapo mūsų klubo pavadinimu.  Klubo veiklos – šeimų maratonas, gongų maudynės, angelų gamyba ir sveikų kūčiukų degustacija.
Spalio šeimas pakvietėme dalyvauti šeimų maratone. Renginio idėja - kad kartu su vaikų bėgtų  tėtis arba mama, močiutė senelis. Viso bėgo 162 dalyviai, o dar palaikymo komandos, kurios plojo ir laukė atbėgusių – tai mūsų kieme buvo apie 180 laimingų, sportuojančių bendruomenės narių. Šilta moliūgienė kieme, po auksiniu klevu  įveikus vaikišką maratoną, subūrę grupių bendruomenes, šeimas. Dar ilgai kieme netilo vaikų juokas. Vaikai smagiai žaidė rudenio lapuose. Gal ir mes suaugusieji pamirštame, kad kartais vaikui tiek nedaug reikia, kad jis jaustųsi laimingas... 
Lapkričio mėnesį  pakvietė į pavakarojimą, meditaciją, tiesiog į laiką sau – Gongų maudynes. Meditacijoje dalyvavo 18 mamų. Po užsiėmimo gėrėme arbatą ir trumpam sustojome, pamąstėme, nurimome. Tai buvo laikas sau, poilsiui, ramybei.
Gruodžio 10 d. tėvelius pakvietėme į vakarinę edukaciją – gaminome angelus ir jais dekoravome salėje stovinčią eglę. Jokių blizgučių - tik iš popieriaus pačių  pagaminti angelai,  bet eglutė tikrai tapo nepakartojama.. O juk popierių galima perdirbti... Priešmokyklinės grupės vaikai ryte kepė kūčiukus iš sveikų produktų (spelta miltų, alyvuogių aliejaus), tad po edukacijos tėveliai ragavo savo vaikų pagamintus kūčiukus, užsirašė receptą.
Kalėdines šventes trijų grupių vaikams taip pat padovanojo aktyvūs tėvai – vaidino, kvietė žaisti linksmus judrius žaidimus. Džiaugiamės tokiu tėvų aktyvumu, kad be papildomų išlaidų tėvai padovanojo šaunią kalėdinę šventę.
Vaikų įgytos žinios per patirtį, glaudus visos bendruomenės bendradarbiavimas  duoda pačią didžiausią naudą vaikui.  Tai atveria kelią pažinimui, gerina emocinę vaiko savijautą, leidžia augti kūrybingai, smalsiai, oriai, skatina nuolat bendrauti ir reikšti savo nuomonę.
Mūsų aukščiau išdėstytos mintis ir trumpi pastebėjimai apie veiklas, tik patvirtina, kad galima pasiekti daug  ugdant sveiką ir socialiai atsakingą žmogų. Reikia tiesiog vaikui leisti būti vaiku... Mes to ir siekiame.
 
Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas“  direktorė Jolita Žaliauskienė