0 0 0 0
1. ,,Sveikatinimo idėjų konkursas" 2018 metai

2018-06-26

,,Sveikatinimo idėjų konkurso" komisija atrinko Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos pateikta projektą ir įgyvendinimui skyrė 120 eur. Projektas džiaugiasi galimybe prisidėti prie ugdymo įstaigos sporto šventės įgyvendinimo.

Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokiniai birželio mėnesio pradžioje renkosi Karpių dvaro parko teritorijoje, kur vyksta jau tradicija tapusi sporto šventę. Šiemet  šventė vyko birželio 6 dieną, kurioje dalyvavo 164 mokiniai. 
 
Sporto šventės tikslas - pagerbti ir apdovanoti nusipelniusius mūsų sportininkus, paskatinti visą gimnazijos bendruomenę kuo daugiau judėti, dirbti komandomis, turiningai praleisti laisvalaikį. Už šventę „GYVENK SVEIKAI – SPORTUOK LINKSMAI“ dėkojame ją organizavusiai kūno kultūros mokytojai metodininkei Danguolei Venckuvienei. Tradiciškai šventę iškilmingai atidarė gimnazijos direktorius A. Kanapeckas, kuris su kūno kultūros mokytoju Zeniu Balčiausku bei geriausiais sportininkais nuo gimnazijos iki Karpių dvaro atbėgo su degančiu fakelu rankose.

Renginys prasidėjo apdovanojimais už aktyvią sportinę veiklą, pasiekimus bei pergales. Direktorius A. Kanapeckas išdalino didelį šūsnį padėkos raštų ir diplomų mokiniams bei mokytojams. Po apdovanojimų prasidėjo sportinės varžybos. Kiekviena klasė turėjo komandą iš 6 narių: 3 berniukai ir 3 mergaitės. Varžybos prasidėjo vasaros biatlonu – estafete „Taiklioji ranka“ ir šaudymu iš pneumatinio šautuvo. Du šautuvus, iš kurių buvo šaudoma, gimnazijos Šaulių būreliui padovanojo Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas Audrius Mordasas. Orientacinėse varžybose klasių komandos parko teritorijoje ieškojo kontrolinių punktų ir ten atliko nurodytas užduotis. Parke buvo išdėliotos šešios „spalvotos“ stotelės: geltona „Menų dirbtuvės“ - medžiaginių servetėlių dekoravimas flamasteriais; rožinė „Mandala“ - mandalos kūrimas  iš gamtinių medžiagų;  violetinė „Auksinis protas“ - atsakinėjimas į pateiktus klausimus; oranžinė „Emocijos“ - suvaidinti tą "jausmą", kuris nupieštas ant popieriaus ir paaiškinti, kodėl visa komanda taip jaučiasi; mėlyna „Vandens platybės“ - prisemti rieškutėmis vandens į kibirą per 1 min. laiko; žalia „Gudragalvis. pagalvok ir paskaičiuok“ - suskaičiuoti  komandos narių pulsą ir atsyti į loginį klausimą. Po stotelių reikėjo įveikti kliūčių ruožą: rąsto įveikimas nepalietus kojomis žemę; bėgimas „šachmatais“ išdėstytais „kelmais“; bėgimas „Labirintu“; lindimas pro tunelį; patekimas į „Karo teritoriją“ – granatų metimas į taikinį; padangos tempimas – sutampyti komandos narius po vieną iki finišo linijos. Klasių vadovai taip pat neliko nuošalyje. Jie dalyvavo „Auksinio proto“ rungtyje– atsakinėjo į pateiktus klausimus. I-ąją vietą užėmė 7b klasės vadovė Audronė Banienė, II-ąją – Lilijana Ališauskienė (7a), III-ąją vietą – Ia klasės vadovė Asta Valuntienė. Varžybų pabaigoje laukė įspūdingiausia pramoga „Burbulinio futbolo“ žaidimas, kur žaidėjai turėjo įlįsti į pripučiamo burbulo vidų ir tik tada žaisti futbolą. Po visų rungčių, suvedus rezultatus, paaiškėjo prizinės vietos:
I vieta - Ib klasės komandai, surinkusiai 384 taškus
II vieta – 8a klasės komandai, surinkusiai 352 taškus
III vieta - 7a klasės komandai - 338 taškai.

Nugalėtojus nudžiugino pagrindinis prizas – išvyka į Anykščių kartodromą. Prizinių vietų komandos visi dalyviai  buvo apdovanoti dovanėlėmis.

Netradicinė dvaro ir parko aplinka, sėkmingai įveiktos užduotys visiems suteikė daug gerų emocijų ir šiltų prisiminimų. Smagu, kai sportas suvienija visą gimnazijos bendruomenę.

Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokytoja Darija Maslenikovienė